free Ekskursija “Bernardinų bažnyčios paslaptys”

Ekskursija “Bernardinų bažnyčios paslaptys”

Ar žinote, kokias paslaptis slepia atokiausi Bernardinų bažnyčios kampeliai ir kas saugo greta esančią Šv. Onos bažnyčią? Vivid Vilnius kviečia Jus į netikėtų atradimų kupiną kelionę po uždarus, įprastai nematomus bernardinų ansamblio užkaborius bei ir gražiausia Vilniaus šventove tituluojamą Šv. Onos bažnyčią. Atskleiskime gotikinio Vilniaus paslaptis kartu!
Ekskursijos metu aplankysime vadinamąjį Vilniaus gotikos kampelį – didingos ir monumentalios Bernardinų bažnyčios ir dailiosios bei trapios Šv. Onos bažnyčios kompleksą. Bernardinų bažnyčioje lankysimės uždarose, nuo kasdienio šurmulio ir smalsuolių žvilgsnių pasislėpusiose erdvėse – senajame koridoriuje su per stebuklą išlikusiomis įspūdingomis XVII a. freskomis. Pasikėlę į Bernardinų bažnyčios palėpę, pasigrožėsime nuostabia Vilniaus panorama ir iš labai arti pamatysime šaudymo angas. Iš bažnyčios aukštybių nusileisime iki vargonų balkonėlio, kuriame pasaulietės seserys – tretininkės meldėsi iki XVII a. vidurio, pamatysime senuosius vargonus, laukiančius sugrįžtančių per karą išvogtų detalių. Pasigrožėsime freskomis pagrindinėje bažnyčios erdvėje, pasakojančiomis apie bernardinų vienuolių gyvenimą, bei nuostabiais krištoliniais skliautais.
Papasakosime apie nuostabiausia Vilniaus šventove vadinamą Šv. Onos bažnyčią, kadaise statytą kaip Bernardinų bažnyčios koplyčią, o vėliau išaugusią į atskirą bažnyčią. “Liepsnojančios” gotikos šedevru laikomos Šv. Onos bažnyčios fasado puošnumas ir bokštų grakštumas žavėjo ir tebežavi vilniečius ir miesto svečius iki šiol. Ekskursijos metu sužinosime, kas sieja Šv. Onos bažnyčią ir Napoleoną, kieno garbei šventovė gavo Šv. Onos vardą, kodėl bažnyčios plytos – tamsai raudonos spalvos ir kokių istorijos skersvėjus bažnyčiai teko atlaikyti.

Objektai:
– Bernardinų architektūrinis ansamblis (gotikinis kiemelis, presbiterija, kripta, bažnyčios interjeras, senasis koridorius, tuščiavidurė varpinė, palėpė).
– Šv. Onos bažnyčia (ekskursijos metu neužeiname į bažnyčios vidų).

Susitikimo vieta: prie Bernardinų bažnyčios.

Trukmė: 2 val.

Ekskursijos kaina* asmeniui – 15 EUR, moksleiviui, pensininkui – 12 EUR, vaikui iki 7 m. – 7 EUR. Į kainą įeina gido paslaugos. Papildomai kainuos Bernardinų architektūrinio ansamblio lankymas (3 EUR asmeniui, 1,5 EUR moksleiviams, senjorams).

*Ši kaina galioja perkant bilietus internetu. Atsiskaitant vietoje grynaisiais, imamas 1 EUR/asm aptarnavimo mokestis. Būtina išankstinė registracija.

Bilietus į ekskursiją įsigyti galite čia: https://www.vividvilnius.lt/ekskursijos-pavieniams/bernardinu-baznycios-paslaptys/

Daugiau informacijos: www.vividvilnius.lt arba tel. +370 677 24824.

DAUGIAU