Ekskursija “Gražiausi Vilniaus kiemeliai”

Ekskursija “Gražiausi Vilniaus kiemeliai”

Vivid Vilnius kviečia į ekskursiją po gražiausius Vilniaus senamiesčio kiemelius! Senieji Vilniaus kiemeliai, jaukiai įsitaisę tarp judrių miesto gatvių, pasislėpę nuo miesto šurmulio, yra pasiruošę nustebinti visus – ir Vilniaus senbuvius, ir tuos, kurie pažintį su Vilniumi dar tik pradeda.

Vilniaus senamiesčio kiemeliai – savotiškas miesto istorijos archyvas. Judriosios miesto gatvės keitėsi, modernėjo, senus pastatus keitė nauji, o seni namai “apsirengdavo” šiuolaikišku fasadu. Tuo tarpu atokiau esančius kiemelius šie pokyčių vėjai ir skersvėjai tarsi aplenkdavo. Dar šiandien Vilniaus kiemeliuose galima aptikti senųjų mūrų liekanų, čia aiškiai matyti, kur buvo įvažiavimo vartai į kadaise buvusį ištaigingą dvarą. Čia senovę mena medinės galerijos, prieš šimtus metų atstodavusios laiptines. Kiemeliai gali mums ypač vaizdžiai papasakoti, koks gyvenimas čia virė – kur plušėjo amatininkai, kur prekes dėliojo krautuvininkai, o kur, pro didžiulius vartus, karietomis įriedėdavo didikai.

Vilniaus senamiesčio kiemeliai – dideli ir visai mažyčiai, ištaigingi ir skurdūs, matyti ir visai netikėti – tai tarsi langas į praeitį, galintis parodyti paslaptingą, iki šiol nematytą Vilniaus veidą.

Ekskursijos metu lankomi šie kiemai (ne eilės tvarka):

– Olizarų rūmų kiemas;
– A. Mickevičiaus muziejaus kiemas;
– Buvęs VU botanikos sodas;
– Pilies g. kiemeliai;
– Chodkevičių rūmų didysis kiemas;
– Meilės tunelis;
– Liuteronų bažnyčios kiemas;
– Buv. Didžiosios sinagogos kiemas;
– Kiemelis „Metraštininkas“;
– arba kiti nuostabūs Vilniaus kiemeliai.

*Lankomų kiemelių skaičius gali keistis

Susitikimo vieta: prie Gedimino paminklo.

Trukmė: 2 val.

Ekskursijos kaina*: asmeniui – 15 EUR, vaikams, moksleiviams, senjorams – 12 EUR. Į kainą įeina gido paslaugos. Papildomų mokėjimų nėra.
*Ekskursijos bilietus galite įsigyti internetu. Atsiskaitant vietoje, bus imamas + 1 EUR aptarnavimo mokestis. Būtina išankstinė registracija.

Bilietus į ekskursiją įsigyti galite čia: https://www.vividvilnius.lt/ekskursijos-pavieniams/ekskursija-graziausi-vilniaus-kiemeliai/

Daugiau informacijos: www.vividvilnius.lt arba tel. +370 677 24824.

DAUGIAU