Ekskursija “Gražiausi Vilniaus kiemeliai”

Ekskursija “Gražiausi Vilniaus kiemeliai”

Vivid Vilnius kviečia į ekskursiją po gražiausius Vilniaus senamiesčio kiemelius! Senieji Vilniaus kiemeliai, jaukiai įsitaisę tarp judrių miesto gatvių, pasislėpę nuo miesto šurmulio, yra pasiruošę nustebinti visus – ir Vilniaus senbuvius, ir tuos, kurie pažintį su Vilniumi dar tik pradeda.

Vilniaus senamiesčio kiemeliai – savotiškas miesto istorijos archyvas. Judriosios miesto gatvės keitėsi, modernėjo, senus pastatus keitė nauji, o seni namai “apsirengdavo” šiuolaikišku fasadu. Tuo tarpu atokiau esančius kiemelius šie pokyčių vėjai ir skersvėjai tarsi aplenkdavo. Dar šiandien Vilniaus kiemeliuose galima aptikti senųjų mūrų liekanų, čia aiškiai matyti, kur buvo įvažiavimo vartai į kadaise buvusį ištaigingą dvarą. Čia senovę mena medinės galerijos, prieš šimtus metų atstodavusios laiptines. Kiemeliai gali mums ypač vaizdžiai papasakoti, koks gyvenimas čia virė – kur plušėjo amatininkai, kur prekes dėliojo krautuvininkai, o kur, pro didžiulius vartus, karietomis įriedėdavo didikai.

Vilniaus senamiesčio kiemeliai – dideli ir visai mažyčiai, ištaigingi ir skurdūs, matyti ir visai netikėti – tai tarsi langas į praeitį, galintis parodyti paslaptingą, iki šiol nematytą Vilniaus veidą.

 

Ekskursijos metu lankomi šie kiemai (ne eilės tvarka):

– Menų spaustuvės kiemas;

– Olizarų rūmų kiemas;

– A. Mickevičiaus muziejaus kiemas;

– Buvęs VU botanikos sodas;

– Pilies g. kiemeliai;

– Didžiosios g. kiemeliai;

– Chodkevičių rūmų didysis kiemas;

– Šv. Mikalojaus bažnyčios kiemas;

– Meilės tunelis;

– Liuteronų bažnyčios kiemas;

– Buv. Didžiosios sinagogos kiemas;

– Kiemelis „Metraštininkas“;

– Ir kiti nuostabūs Vilniaus kiemeliai.

*Lankomų kiemelių skaičius gali keistis

 

Susitikimo vieta: prie Gedimino paminklo.

Trukmė: 2 val.

 

Ekskursijos kaina*: asmeniui – 10 EUR, moksleiviams – 7 EUR, vaikams iki 7 m. – 1 EUR. Į kainą įeina gido paslaugos. Papildomų mokėjimų nėra.

*Ši kaina galioja perkant bilietus internetu. Atsiskaitant vietoje grynaisiais, imamas 1 EUR/asm aptarnavimo mokestis.

 

Bilietus į ekskursiją įsigyti galite čia: https://www.vividvilnius.lt/ekskursijos-pavieniams/ekskursija-graziausi-vilniaus-kiemeliai/

Daugiau informacijos: www.vividvilnius.lt arba tel. +370 677 24824.

 

DAUGIAU

Kiti renginio laikai:

2020 birželio 14 11:00 2020 birželio 28 11:00