Ekskursija ir edukacinis žaidimas „Lobio ieškojimas“

Ekskursija ir edukacinis žaidimas „Lobio ieškojimas“

Balandžio 13 d. 14 val. Bažnytinio paveldo muziejuje vyks ekskursija ir edukacinis žaidimas „Lobio ieškojimas”, skirtas jaunimui ir šeimoms. Renginio dalyviai susipažins su Vilniaus katedros lobyno istorija, vertingiausiais ir seniausiais muziejaus eksponatais. Po ekskursijos lankytojų laukia paslėptas lobis, kurio ieškant teks įveikti galvosūkius, mįsles ir kitas užduotis!

Vilniaus katedros ir jos lobyno istorija prasideda nuo Lietuvos krikšto 1387 metais. Lobynas vis pilnėjo ir gražėjo, pasipildydamas diduomenės ir dvasininkų dovanomis ir aukomis.
Daug žalos lobynams padarydavo gaisrai ir karai. Antrojo pasaulinio karo išvakarėse, 1939 m. Katedros lobynas buvo paslėptas. Slėptuvėje jis išbuvo apie pusę amžiaus. Asmenys, paslėpę didžiausias katedros vertybes, paslaptį apie jų buvimo vietą nusinešė į kapus, todėl paieškos ilgą laiką buvo bevaisės. 1985 m. Katedroje vykdant statybos darbus, pasitelkus Ragulskio garso laboratorijos specialistus, pagal akustinius atgarsius buvo tikrinamos sienos. Sienoje tarp Goštautų ir Šv. Jono Nepomuko (dabar Tremtinių) koplyčių buvo rastos paslėptos lobyno vertybės. Visi radiniai per vieną naktį buvo aprašyti, inventorizuoti ir perduoti Lietuvos dailės muziejui.
2006 m. Vilniaus katedros lobynas buvo sugrąžintas Katalikų Bažnyčiai. Šiuo metu visos lobyno vertybės saugomos 2009 m. Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje įrengtame Bažnytinio paveldo muziejuje. Sakralinės vertybės eksponuojamos sakralinėje erdvėje, tačiau jos ir toliau tarnauja liturgijai, katedros lobyno indai naudojami per iškilmingas šv. Mišias.
Šeštadienį ekskursijos metu pamatysime išlikusius lobyno eksponatus – savo dydžiu ir atlikimo meistriškumu stebinančią Goštautų monstranciją, seniausią ir vienintelį Lietuvoje turimą „kalbantį” šv. Stanislovo rankos relikvijorių ir daug kitų itin vertingų Lietuvos kultūros paveldo objektų.

Į renginį būtina išankstinė registracija iki balandžio13 d. tel. 8 5 269 78 03 arba el. paštu [email protected]

 

DAUGIAU