Ekskursija po parodą „Sąžinės sąskaita”

Ekskursija po parodą „Sąžinės sąskaita”

Ekskursija po Ksenijos Jaroševaitės parodą “Sąžinės sąskaita”

Ekskursiją veda menotyrininkė dr. Sigita Maslauskaitė. Įėjimas su muziejaus bilietu.

 

Parodoje pristatomos skulptūros yra iš skirtingų medžiagų: bronzos, aliuminio, granito, marmuro. Plastika ir medžiagos įvairios, bet turinys bendras – krikščionybės apmąstymas. Labai svarbi šių kūrinių dalis – tekstai. Kruopščiai ant skulptūrų paviršiaus išraižytos Šventojo Rašto arba psalmių ištraukos suteikia skulptūroms dekoratyvumo, praturtina faktūrą, kai kurias padengia it koks ornamentas, tačiau vien gėrėtis neužtenka. Neperskaitę žodžių liksime nesupratę skulptūros prasmės.

 

Ksenijos darbai – tai truputį malda, truputį meditacija ir visada – pastanga suprasti Šventojo Rašto išmintį ir perduoti tą supratimą žiūrovui, tikintis, kad meno kūrinys padės permąstyti lyg ir žinomus, bet kaskart naujai atsiveriančius dalykus.

 

Improvizuota Ksenijos Jaroševaitės retrospektyva pratęsia Bažnytinio paveldo muziejuje vykstančius šiuolaikinio religinio meno pristatymus. Paroda privers pakoreguoti ir stereotipu virtusį požiūrį į Ksenijos Jaroševaitės kūrybą, nes ekspozicija aiškiai byloja apie lūžį, kuris „Įkyrių minčių” ir svajojančio skristi, bet negalinčio pakilti „Sparnuoto” autorę pavertė įtaigaus religinio meno kūrėja. 

 

Paroda veikia iki vasario 2 d.

 

DAUGIAU

Kiti renginio laikai:

2013 sausio 31 12:00 2013 vasario 01 17:00