Ekskursija po parodą „Trakų Dievo Motina – Lietuvos Globėja“

Ekskursija po parodą „Trakų Dievo Motina – Lietuvos Globėja“

2018 m. birželio 30 d. 15.30 val. Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9, Vilnius) vyks ekskursija po parodą „Trakų Dievo Motina – Lietuvos Globėja. Trakų bažnyčios lobynas XV–XIX a.“. Paroda pristato vieną ankstyviausių ir garsiausių stebuklingųjų atvaizdų Lietuvoje ir jo gerbimo istoriją.

Trakų Dievo Motinos atvaizdas yra pirmasis paveikslas Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje oficialiai vainikuotas popiežiaus atsiųstomis karūnomis. 1718 metais auksines Švč. Mergelės Marijos ir Kūdikėlio Jėzaus karūnas iš Vatikano bazilikos kapitulos nustatyta tvarka išrūpino Vilniaus vyskupas Konstantinas Bžostovskis. Žinios apie pamaldumą Trakų Dievo Motinai ir patiriamus stebuklus prasideda dar nuo XVII a. pr. Dėkodami už patiriamus stebuklus ir malones, tikintieji Trakų bažnyčios lobynui dovanojo prabangius votus, karūnas, aptaisus, liturginius indus, paveikslo šlovę skleidė kopijos, grafiniai atvaizdai plito kaip devociniai paveikslėliai ir knygų iliustracijos. Parodoje eksponuojamos stebuklingojo paveikslo puošmenos: karūnos, aptaisai, monstrancijos, kiti lobyno reikmenys, votai, liturginė tekstilė.

Daugiau informacijos apie parodą: http://www.bpmuziejus.lt/news/369/29/Buk-sveika-lobyne-neaprepiamojo-Viespaties-Traku-Dievo-Motina-Lietuvos-Globeja-Traku-baznycios-lobynas-XV-XIX-a.html

 

Ekskursijos trukmė 1 val.

Bilieto kaina 4,50 Eur, su nuolaida (senjorams, studentams) – 2,50 Eur.
Informacija ir registracija tel. 8 5 269 7800, 8 5 269 7803

 

Organizatorius: Bažnytinio paveldo muziejus

Partneriai: Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika ir Trakų istorijos muziejus

Rėmėjai: Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

DAUGIAU