Ekskursija po parodas BPM

Ekskursija po parodas BPM

2017 m. sausio 28 d. 16 val. kviečiame į išskirtinę ekskursiją su Edita Mildažyte. Dalyviai apžiūrės dvi Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9, Vilnius) veikiančias parodas: ką tik atidarytą architekto Gintauto Vyšniausko (1958-2016) piešinių parodą „Dievo bitė” ir paskutinį savaitgalį veikiančią ekspoziciją „Linksmų Šventų Kalėdų! Tarpukario kalėdiniai atvirukai iš Editos Mildažytės kolekcijos”.

Paskutiniais gyvenimo metais architektas Gintautas Vyšniauskas intensyviai piešė Lietuvos bažnyčias, architektūrą, peizažus. 2014-2015 m. sukurti Lietuvos miestelių ir kaimų bažnyčių piešiniai yra profesionalūs, ekspresyvūs, kerintys savo emocionalumu. Architekto žmona Edita Mildažytė ir menotyrininkė Kristina Stančienė iš daugiau nei šimto piešinių atrinko penkiasdešimt, kuriuos galima išvysti parodoje „Dievo bitė”. Lankytojams rodomi stilizuoti žemėlapiai, juose žymimi Lietuvos miesteliai ir bažnytkaimiai, kurių šventoves piešė Gintautas Vyšniauskas. Ekspozicija konstruojama siekiant paryškinti žmogaus gyvenimo kelio ar kino juostos simboliką. Paroda veiks iki 2017 m. kovo 18 d.

Paroda „Linksmų Šventų Kalėdų! Tarpukario kalėdiniai atvirukai iš Editos Mildažytės kolekcijos” Bažnytinio paveldo muziejuje veiks iki 2017 m. vasario 2 dienos. Parodoje galima apžiūrėti šventinių atvirukų pavyzdžius, atspindinčius to meto Lietuvos kultūrą. Tarpukariu kalėdiniai atvirukai taip pat buvo kuriami ir spausdinami Vokietijoje ir Prancūzijoje, Lietuvoje ant jų būdavo užspaudžiamas lietuviškas kalėdinis pasveikinimas. Atvirukuose matomi žiemiški peizažai, apsnigtos eglės, idiliški šeimos vaizdai, įsimylėjėliai. Šventoji šeima Betliejaus prakartėlėje – gana retas vaizdinys. Nemažą kolekcijos dalį sudaro Estijoje leisti protestantiški kalėdiniai atvirukai. Eksponuojamas atvirukas su Lietuvos Respublikos prezidento Kazio Griniaus parašu.

Ekskursijos trukmė 1 val.
Registracija ir informacija tel. 8 5 2697800, 8 5 2697803.

DAUGIAU