Ekskursija “Po Užupio Respubliką”

Ekskursija “Po Užupio Respubliką”

Susipažinkite – neprigulima Užupio respublika! Ji turi savo Prezidentą, Konstituciją, himną ir vėliavą, taip pat ir nužymėtą pasienio zoną, o kartą metuose – ir tikrus sienos sergėtojus. Garsas apie ją pasiekė ne tik Monmartrą Paryžiuje, bet ir pačius tolimiausius pasaulio kampelius. O ar daug mes žinome apie šią originalumo ir humoro jausmo nestokojančią Respubliką? Ką simbolizuoja Užupio vėliava? Kas buvo garsiojo Užupio angelo pradininkas? Kur slepiasi Užupio undinė? Kviečiame pasivaikščioti po Užupį – nuolat besikeičiantį ir nepaliaujantį stebinti – kartu su Vivid Vilnius ekskursijoje “Po Užupio Respubliką”.
Užupis – viena seniausiai apgyvendintų Vilniaus dalių, kuri, XVI a. pradžioje sostinę apjuosus gynybine siena, tapo Vilniaus priemiesčiu. Ilgą laiką didelė dalis šio rajono gyventojų buvo žydai, čia kūrėsi amatininkai, pro Užupį ėjo gyvybiškai svarbus druskos kelias. O praėjus beveik keturiems šimtmečiams nuo Vilniaus valstybine siena atsiskyrė … pats Užupis!
Šiandien vilnietiškas Užupis vadinamas menininkų, bohemos valstybe, lyginamas su Monmartru Paryžiuje ar Kristianija Kopenhagoje. Svečias gali pasijausti lyg Alisa Užupio Stebuklų šalyje – gilyn į Užupį vilioja ryškios spalvos, vaizdingos siauros gatvelės, paslaptinga ir netikėtumų pilna Vilnios pakrantė, visa stebintis angelas svetingai moja sparnais, o Konstitucija verčia ir pasijuokti, ir susimąstyti vienu metu. O dar kažkur slepiasi senas vandens bokštelis, iš kurio, pasak senųjų užupiečių, visai ne vanduo bėga…
Ekskursiją “Po Užupio Respubliką” pradėję nuo „pasienio“, aplankysime žymiausias ir netikėčiausias Užupio vietas, atrasime slapčiausias gatveles ir skersgatvius bei pasinersime į nepakartojamą Užupio Respublikos dvasią!
Ekskursijos metu bus lankomi šie objektai:
• Bernardinių-tretininkių vienuolyno kiemas
• Užupio meno inkubatorius
• Užupio angelas
• Užupio Konstitucija
• Šv. Baltramiejaus bažnyčia
• Tibeto skveras
• Užupio undinėlė
• Altanos kalnas
*Lankomų objektų eiliškumas ir skaičius gali keistis.

Susitikimo vieta: prie Adomo Mickevičiaus paminklo (Maironio g. 10)

Trukmė: 2 val.

Ekskursijos kaina* asmeniui – 15 EUR, vaikams, moksleiviams, senjorams – 12 EUR. Į kainą įeina gido paslaugos.
*Ekskursijos bilietus galite įsigyti internetu. Atsiskaitant vietoje, imamas +1 EUR aptarnavimo mokestis. Būtina išankstinė registracija.

Bilietus į ekskursiją įsigyti galite čia: https://www.vividvilnius.lt/ekskursijos-pavieniams/po-uzupio-respublika/

Daugiau informacijos: www.vividvilnius.lt arba tel. +370 677 24824.

DAUGIAU

Kiti renginio laikai:

2024 liepos 14 11:00 2024 rugpjūčio 18 14:00