free Ekskursija „Šv. Kazimieras ir Vilniaus arkikatedra“

Ekskursija „Šv. Kazimieras ir Vilniaus arkikatedra“

2018 m. spalio 13 d. kviečiame paminėti 560-ąsias šv. Kazimiero gimimo metines ir gyvai susipažinti su paveldu, pasakojančiu apie šventąjį karalaitį ir jo gerbimą Vilniuje. 10 ir 15 val. vyks ekskursijos po Bažnytinio paveldo muziejų, Vilniaus arkikatedrą, joje esančias Šv. Kazimiero ir Valavičių (buv. Karališkąją) koplyčias. Ekskursijos nemokamos, būtina registracija!

Šv. Kazimieras, antrasis Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Kazimiero Jogailaičio ir Elžbietos Habsburgaitės sūnus, gimė Krokuvoje 1458 m. spalio 3 dieną. Auklėtas kaip būsimasis karalius, Kazimieras taip ir nespėjo užimti sosto, tačiau tapo Lietuvos šventuoju globėju. Jo gerbimo istorija neatsiejama nuo tarptautinių kultūrinių ryšių, sujungusių Lietuvą su kitomis krikščioniškojo pasaulio valstybėmis. Europos kultūros paveldo metų tema ragina kalbėti apie praeities ir ateities sąsajas, kurios išryškėja tikinčiųjų pagarbą šv. Kazimierui įamžinusiuose kultūros paveldo objektuose. Visų pirma Vilniaus katedroje, kurioje karalaitis pats mėgo lankytis, ir iš kurios sklido visą katalikiškąjį pasaulį pasiekęs jo šventumo atgarsis.

Ekskursijos lankytojai apžiūrės Bažnytinio paveldo muziejuje saugomą Vilniaus katedros lobyną, sakralaus meno kūriniuose įamžintus šv. Kazimiero atvaizdus, susipažins su šventojo ikonografijoje naudojamų simbolių reikšme. Vėliau aplankysime Vilniaus arkikatedros Valavičių (buv. Karališkąją) koplyčią, kurioje karalaitis buvo palaidotas, o po 120 metų jo palaikai rasti stebuklingai nesuirę. Šv. Kazimiero koplyčioje, kurioje šventojo sarkofagas saugomas iki šiol, apžiūrėsime įspūdingą architektūros, tapybos, skulptūros, auksakalystės kūrinių derinį, meno kalba pasakojantį apie šv. Kazimiero gyvenimą ir tikinčiųjų pamaldumą.

 

Ekskursijų pradžia – Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9, Vilniuje).

Trukmė – 1 val. 30 min.

Būtina registracija tel. 8 5 269 7803

Rėmėjai: Vilniaus arkivyskupija, Kultūros paveldo departamentas prie LR kultūros ministerijos

Daugiau informacijos: tel. 8 5 269 7800, el. p. [email protected]

DAUGIAU

Kiti renginio laikai:

2018 spalio 13 10:00 2018 spalio 13 15:00