Ekskursija „Šv. Kazimiero gerbimo istorija”

Ekskursija „Šv. Kazimiero gerbimo istorija”

Kovo 4 d. Bažnytinio paveldo muziejus kviečia į ekskursijas „Šv. Kazimiero gerbimo istorija” Šv. Kazimiero koplyčioje ir Vilniaus katedroje.
Ekskursijos vyks 11.00, 14.00 ir 16.00 val.
Susitikimo vieta – pietinis bažnyčios įėjimas (iš Katedros aikštės pusės)
Ekskursijos trukmė 1 val.
Renginys nemokamas
Būtina registracija tel. 8 5 2697800, 8 5 2697803

Karalaičio Kazimiero idealą nusako psalmės žodžiai: „Tas, kurio rankos nekaltos ir širdis tyra” (Ps 24, 4). Lietuvos globėjas yra vienas iš nedaugelio karališkos kilmės šventųjų, kurio nuopelnai ir dvasios tvirtumas buvo pripažinti netrukus po jo mirties. Karalaitis Kazimieras (1458-1484) gyveno tuo metu, kai karališkojo luomo pranašumai ir valdovo politinė galia turėjo ypatingą reikšmę. Tvirtai laikydamasis krikščioniškų vertybių, karalaitis priešinosi šeimos ir aplinkinių spaudimui gyventi „kaip visi”, vengė prabangos bei valdovo sūnui skirtų malonumų, eidamas valstybines pareigas, pasižymėjo teisingumu, išsiskyrė kaip rūpestingas ir tėvynės reikalams atsidavęs valdovas.

Vilniaus katedroje Šv. Kazimiero koplyčioje saugomos karalaičio relikvijos visais laikais buvo gerbiamos, ne kartą slepiamos nuo gresiančių pavojų. Koplyčios architektūra ir puošyba pasakoja šventojo gyvenimo istoriją, atskleidžia dorybes, parodo jo užtarimu įvykusius stebuklus bei tikinčiųjų patirtas malones.

DAUGIAU