Ekskursija Valstybingumo keliu

Ekskursija Valstybingumo keliu

Vivid Vilnius kviečia vilniečius ir miesto svečius valstybės atkūrimo dieną švęsti kartu ir leistis į intriguojančią kelionę laiku per septynis Lietuvos valstybingumo šimtmečius – nuo XIII a. Mindaugo karalystės iki 1918-ųjų vasario 16-ąją atgimusios Lietuvos valstybės.

Pasivaikščiojimo metu prisiminsime svarbiausius Lietuvos istorijos momentus, reikšmingiausius įvykius, didžiausius pasiekimus ir skaudžiausias netektis. Ekskursiją pradėsime nuo karaliaus Mindaugo paminklo, kur susipažinsime su Lietuvos valstybingumo ištakomis, pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus asmenybe bei to laikmečio realijomis. Ekskursijos metu taip pat sužinosime, kaip nedidukė Lietuva nuo Nemuno iki Neries išsiplėtė iki didvalstybės nuo jūrų iki jūrų, koks valdovas irgi “matavosi” karūną ir kas jam sutrukdė ja pasipuošti, kas į Vilnių pakvietė pirmuosius “imigrantus”, kas statėsi Valdovų rūmus ir kas juose gyveno, kokio skandalo dėka Vilniuje atsirado universitetas, kuom Rusijos imperatorienei Jekaterinai II neįtiko pirmoji rašytinė Europos Konstitucija, kuris signataras pavėlavo į 1918-ųjų vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto pasirašymą ir kur dingo pats dokumentas bei daug kitų intriguojančių ir netikėtų istorijos vingių. Valstybingumo kelią prisiminti Vivid Vilnius kviečia drauge!

Ekskursija nemokama, tačiau tik Jūsų palaikymas arbatpinigių forma, skatins organizuoti tokias ekskursijas.

Registracija nebūtina, bet pageidautina el. paštu info@vividvilnius.lt arba užpildžius registracijos formą www.vividvilnius.lt

DAUGIAU

Kiti renginio laikai:

2017 vasario 16 11:00 2017 vasario 16 14:00