free Ekskursija „Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčia ir vienuolynas“

Ekskursija „Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčia ir vienuolynas“

2018 m. spalio 6 d. kviečiame paminėti 560-ąsias šv. Kazimiero gimimo metines ir susipažinti su paveldu, pasakojančiu apie šventąjį karalaitį ir jo gerbimą Vilniuje. 11 ir 14 val. vyks ekskursijos po Šv. Kazimiero bažnyčią ir jėzuitų namus su Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docentu dr. Liudu Jovaiša. Ekskursijos nemokamos, būtina registracija!

Šv. Kazimieras, antrasis Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Kazimiero Jogailaičio ir Elžbietos Habsburgaitės sūnus, gimė Krokuvoje 1458 m. spalio 3 dieną. Auklėtas kaip būsimasis karalius, Kazimieras taip ir nespėjo užimti sosto, tačiau tapo Lietuvos šventuoju globėju. Jo gerbimo istorija neatsiejama nuo tarptautinių kultūrinių ryšių, sujungusių Lietuvą su kitomis krikščioniškojo pasaulio valstybėmis. Europos kultūros paveldo metų tema ragina kalbėti apie praeities ir ateities sąsajas, kurios išryškėja tikinčiųjų pagarbą šv. Kazimierui įamžinusiuose kultūros paveldo objektuose. Vienas svarbiausių – įspūdingas bažnyčios ir vienuolyno ansamblis, pavadintas šio šventojo vardu.

Karalaitį pripažinus šventuoju, 1604 m. Vilniuje surengtos iškilmės, kurių metu vyskupas Benediktas Vaina pašventino Lietuvos didikų atneštą bažnyčios kertinį akmenį. Tai pirmoji šventovė, pavadinta šv. Kazimiero vardu, ir pirmoji Vilniaus barokinė bažnyčia. Tėvai jėzuitai ją statė pagal Romos Jėzaus (Il Gesù) bažnyčios pavyzdį, šalia veikė jėzuitų profesų namai. Ansamblis ne kartą niokotas per karus ir gaisrus, bažnyčia buvo paversta cerkve ir liuteronų maldos namais, sovietmečiu joje atidarytas Ateizmo muziejus. Nuo 1991 m. bažnyčia ir vienuolynas vėl priklauso Jėzaus Draugijai.

 

Ekskursijų pradžia – prie Šv. Kazimiero bažnyčios pagrindinio įėjimo.

Trukmė – 1 val. 30 min.

Būtina registracija tel. 8 5 269 7803

Rėmėjai: Vilniaus arkivyskupija, Kultūros paveldo departamentas prie LR kultūros ministerijos

Daugiau informacijos: tel. 8 5 269 7800, el. p. [email protected]

DAUGIAU

Kiti renginio laikai:

2018 spalio 06 11:00 2018 spalio 06 14:00