Ekskursija “Vilnius – mažoji Roma”

Ekskursija “Vilnius – mažoji Roma”

Turbūt ne kartą esate girdėję poetišką Vilniaus pavadinimą “Mažoji Roma”. Iš tiesų, Vilnių su Italija jungia kur kas daugiau istorinių ryšių nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Vivid Vilnius kviečia Jus į nuotaikingą ekskursiją po itališkąjį Vilnių, kurios metu ne tik pasigrožėsite nuostabiais renesanso ir baroko statiniais, bet ir sužinosite daug netikėtų įdomybių apie gyvenimą XVI-XVIII a. Vilniuje.

Ekskursijos metu pakviesime Jus pasivaikščioti po romantiškiausius itališka dvasia alsuojančius senamiesčio kampelius, pasislėpusius nuo kasdienio praeivio akių, sužinoti, kas slypi už puošnių fasadų, pamatyti senąsias barokines freskas, paklaidžioti po buvusius vienuolynus, noviciatus ir alumnatus. Taip pat galėsite pasmalsauti, kur buvo pirmasis sodas Lietuvoje, kodėl to meto merginos veržėsi ne prie altoriaus, o į vienuolyną, kuris valdovas savo dienos nepradėdavo be “horoskopų”, kodėl romantiškoji Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istorija galėjo būti vainikuota vedybomis tik renesanso epochos dvasioje, ir kodėl sudėtingiausiu laikotarpiu Vilniuje iškyla daugiausiai prabangių bažnyčių. Liksite nustebę, kodėl mūsų protėviai nevalgė žalių daržovių ir negėrė tyro vandens, kas mus išmokė valgyti šakutėmis ir kodėl Vilniuje buvo auginamos … vynuogės. Įsitikinkite, kad ”Mažoji Roma” – daugiau nei poetiškas Vilniaus apibūdinimas!

Lankomi objektai:

– Valdovų rūmų didysis kiemas
– Archangelo Mykolo bažnyčia ir bernardinių vienuolynas
– Alumnato kiemas
– Jėzuitų noviciatas
– Benediktinių vienuolynas
– Šv. Dvasios bažnyčia
– Šv. Kazimiero bažnyčia
– Šv. Kotrynos bažnyčia

Susitikimo vieta: prie Gedimino paminklo.

Ekskursijos trukmė: 2 val.

Ekskursijos kaina* asmeniui – 15 EUR, vaikui, moksleiviui, pensininkui – 12 EUR.
*Ekskursijos bilietus pirkite internetu arba atlikus išankstinį apmokėjimą banko pavedimu. Atsiskaitant vietoje grynaisiais, mokėsite +1 Eur aptarnavimo mokestį. Būtina išankstinė registracija.

Bilietus į ekskursiją galite įsigyti čia: https://www.vividvilnius.lt/ekskursijos-pavieniams/vilnius-mazoji-roma/

Daugiau informacijos: www.vividvilnius.lt arba tel. +370 677 24824.

DAUGIAU

Kiti renginio laikai:

2024 liepos 21 11:00 2024 rugpjūčio 18 11:00