Eksperimentas – „Valgyti už 4 Lt per dieną”

Eksperimentas – „Valgyti už 4 Lt per dieną”

Ar įmanoma išgyventi už 4 litus per dieną? Penktadalis Lietuvos gyventojų neturi kito pasirinkimo. Šiai visuomenės daliai padėti 2007 m. įkurtas savarankiškas labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“, kuris paaukotą ar dovanotą maistą paskirsto tiems, kuriems sunku patiems jo įsigyti – seneliams, vaikų namų auklėtiniams, neįgaliesiems.

 

Laisvajame universitete (LUNI) trečiadienį, spalio 7 d., vyks diskusija su „Maisto banke“ besidarbuojančiais žmonėmis – pilietinės visuomenės, filantropijos, socialinių inovacijų ekspertu ir aktyvistu Vaidotu Ilgiumi bei menų bei socialinių mokslų magistre, visuomenininke, „Maisto banko“ vadove Deimante Žebrauskaite. Kalbėsimės apie skurdo problemas Lietuvoje, aptarsime, kas galėtų būti tie 1/5 žmonių, gyvenantys ant skurdo ribos, aiškinsimės, kokiais būdais atsiduriama tarp jų. Vaidotas Ilgius mėnesį pats gyveno išleisdamas maistui per dieną ne daugiau nei 4 Lt, taip siekdamas pajusti, ką reiškia gyventi ties skurdo riba. Paskaitos metu jis aptars tokio eksperimento patirtį ir pasidalins savo įžvalgomis.

 

Susitiksime ir diskutuosime Vilniuje, „Kultflux“ platformoje prie Mindaugo tilto šį trečiadienį, spalio 7 d., 18 val.

 

Laisvasis universitetas (LUNI) – į visuomenės pokyčius orientuotas neformalus mokymosi tinklas be hierarchijos santykių, nepriklausantis nei valstybiniam, nei privačiam sektoriui. Diskusijose, jau rengiamose ne viename Lietuvos mieste, gyvai aptariami įvairūs, dažnai kontraversiški klausimai. LUNI siekia, jog žmonės būtų atviri ir aktyvūs dalyviai visuomenėje, o ne pasyvūs stebėtojai ir esamos situacijos ar dominuojančios nuomonės atstovai. Kviečiame prisijungti visus, kurie nori dalintis savo žiniomis, kelti probleminius klausimus ar tiesiog ateiti paklausyti kitų.

 

Daugiau informacijos galite rasti svetainėje www.luni.lt.

 

LUNI iniciatyvinė grupė

2009 10 04

DAUGIAU