ELEKTRO-FOLK MISTERIJA ”SAULĖS DUKROS” SU CHORU ”VIVA”

ELEKTRO-FOLK MISTERIJA ”SAULĖS DUKROS” SU CHORU ”VIVA”

Pradžia: 2017.12.17 – 18:00
Vieta: VAIDILOS TEATRAS, Jakšto g. 9, Vilnius

Elektro-folk misterija „Saulės dukros“ su choru „Viva“

Meno vadovė ir dirigentė Vilija Mažintaitė

CHORAS ,,VIVA“

Šį sezoną „Vaidilos klasikos“ programoje pristatoma misterija „Saulės dukros“ – vienas iš choro „Viva“ eksperimentinių projektų, kuriame elektroninė muzika jungiama su choristų balsais ir trimatėmis projekcijomis. Choro meno vadovė ir misterijos muzikos autorė Vilija Mažintaitė tiksi, kad meninis rezultatas klausytojams taps nekasdieniu atradimu.

„Šiuo kūriniu siekiama atskleisti moteriškumo savastį ir rekonstruoti iš amžių glūdumų mus pasiekusią pasaulėjautą“, – sako V. Mažintaitė. „Norisi atsekti ryšius tarp naujo ir seno, įprasminti lietuvių praeitį, bet gyventi dabartimi ir žvelgti į ateitį.“

Merginų choras „Viva“ interpretuoja saulės ciklą – nuo ryto brėkšmos iki vėlyvų sutemų – ir balsais bei judesiais kuria mistišką elektronikos ir folkloro derinį. Šio kūrinio premjera įvyko 2016-ųjų rugsėjį, choro penktojo gimtadienio proga.

Nuo 2011-ųjų rudens gyvuojantis merginų kolektyvas jau spėjo užsirekomenduoti kaip novatoriškas choras, siekiantis muzikinės kokybės ir drąsiai įgyvendinantis netradicinius kūrybinius sprendimus.

Pirmosios sėkmės „Viva“ susilaukė 2013 metų žiemą, Lietuvos chorų konkurse pelniusi apdovanojimą „Už sėkmingą debiutą“. Po metų choras dalyvavo televizijos projekte „Lietuvos balsai. Chorų Eurovizija“ ir buvo išskirtas kaip vienas perspektyviausių jaunųjų kolektyvų. Prieš tai, 2014 metų vasarą, choras dalyvavo Pasaulio chorų olimpiadoje Rygoje ir moterų chorų kategorijoje pelnė aukso medalį, o šiuolaikinės muzikos kategorijoje – sidabrą. 2015 metais kolektyvui įteiktas Lietuvių liaudies kultūros centro apdovanojimas „Aukso paukštė“ už per trumpą laiką pasiektus įspūdingus rezultatus.

2016 metų rugsėjo mėnesį „Viva“ pelnė keturis aukso diplomus tarptautiniame mėgėjų chorų konkurse „Canco Mediterrania“ Katalonijoje. Be to, merginoms buvo įteiktas prizas už geriausią katalonietiškos muzikos interpretaciją.
Naujausias kolektyvo laimėjimas – trečioji vieta Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse 2017 metų gegužę.

________________________________________________________

Gerbiami žiūrovai, prašome gerbti vieni kitus ir atkreipti dėmesį, jog vaikai iki 7 metų į ,,Vaidilos klasikos“ koncertus neįleidžiami.

#klasika21amziuje

Bilietai: http://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/elektro-folk-misterija-saules-dukros-su-choru-viva-217744/

DAUGIAU