Elenos Salnik darbų paroda „Kilnojamas turtas“

Elenos Salnik darbų paroda „Kilnojamas turtas“

Dailininkė priima gyvenimo iššūkius

Sausio 16 dieną, 17 valandą, Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma Elenos Salnik kūrybos paroda „Kilnojamas turtas”. Paroda bus eksponuojama iki sausio 27 dienos.

Retrospektyvinėje parodoje rodoma dailininkės kūryba nuo 1989 metų iki šių dienų. Tai išties per gyvenimą užgyventa vertybė, turtas, įgytas profesionalumas, patirtis. Kartu viskas mobilu, kilnojama, neįsigraužę šaknimis į žemę.

„Per tuos metus susikaupė tai, kuo noriu su kitais pasidalinti. Retrospektyvinėje parodoje daugiausia darbų eksponuoju iš pastarojo dešimtmečio, tačiau yra sukurtų prieš 20 metų ir dar niekur nerodytų. Parodos lankytojai pamatys mano tapybą ir politinius šaržus, kurie atsirado dešimtmetį bendradarbiaujant su laikraščiu „Panevėžio rytas”, – sako dailininkė.

Elenos Salnik kūryboje lemtingas lūžis įvyko 2004m. stažuojantis Danijoje, Hojskolėje. Čia, pasak menininkės, buvo sudarytos fantastiškos sąlygos kurti. Didžiulės erdvės, daug laisvo laiko, nauji potyriai inspiravo mesti iššūkį pačiai sau – imtis portreto žanro. Piešimo techniką puikiai išmananti Elena, daug piešusi pieštukais, plunksna, pastelėmis, pasiryžo imtis tapybos – suvaldyti ne tik linijas, bet ir spalvas.

„Norisi kažko įdomesnio, sudėtingesnio. Netrypčioti vietoje, o eiti pirmyn. Mane visad žavėjo dideli formatai, drobė, dažai. Portretas, mano nuomone, vienas sudėtingiausių žanrų. Kas sunku, tas ir įdomu: susiduri ne tik su linijinio, spalvinio sprendimo problemomis, bet ir noru atrasti psichologiškai tikslią veido išraišką”, – teigia parodos autorė, iš Danijos parsivežusi 11 portretų, kurie stebina didžiuliais veido formatais.

Pastaruoju metu menininkės gyvenime daug lemtingų iššūkių, naujos patirties, atradimų, savęs patikrinimo, amžinųjų tiesų ir vertybių pervertinimo ir įsisąmoninimo. Visa tai ryšku Elenos kūryboje, kurioje daug šviesos, simbolikos, dvasinių paieškų išraiškos per liniją, spalvą, objektą.

Autoportretai ir mantros, vaikų portretai ir natiurmortai, įprasminantys namų šilumą. Šalia jaukios, ramios, meditatyvinės tapybos ryškiai kontrastuoja politiniai šaržai – gana retas žanras mūsų dailininkų kūryboje ir dar retesnis svečias parodų salėse. Tam reikalingas įvairiapusis talentas, nuolatinis politikos pulso pojūtis.

E.Salnik parodose dalyvauja nuo 1986 metų. Dailininkė yra surengusi 7 personalines parodas Lietuvoje ir Danijoje, rodžiusi savo kūrybą daugelyje grupinių parodų, projektų.

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

 

DAUGIAU