ENERGETIKŲ DIENA

ENERGETIKŲ DIENA

Energetikų dienos proga – atvirų durų renginys visuomenei

Balandžio 15-16 dienomis Vilniaus gyventojams ir sostinės svečiams šalies energetikos įmonės dovanoja atvirų durų renginį, kuris vyks Energetikos ir technikos muziejuje. Penktadienį ir šeštadienį vyksiančios nemokamos paskaitos ir pramogos – skiriamos visiems, norintiems daugiau sužinoti apie energetiką, Lietuvos energetikos sektoriuje vykdomus projektus, gauti aktualios ir naudingos informacijos tiesiai iš specialistų.

Balandžio 15-ąją nemokamai aplankyti muziejaus ekspozicijas ir paklausyti energetikos ekspertų galės ne tik vaikai ir moksleiviai, bet ir kiekvienas, užsukęs į muziejų nuo 12 iki 20 valandos. Specialistai išradingai ir suprantamai pasakos apie elektros energetikos sistemą ir jos veikimo principus, dalinsis praktiniais patarimais, kuriuos galima lengvai pritaikyti buityje. Penktadienio pavakare veiks „velokinas”, kur kiekvienas norintis galės pagaminti elektros minant dviračius. Vakare elektroninės muzikos gerbėjai galės pasiklausyti eksperimentinės muzikos koncerto.
Balandžio 16 dieną, šeštadienį, vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami paklausyti paskaitų apie išmaniuosius elektros tinklus („Smart Grids”), elektros energijos gamybą, energetikos ir mokslo sąjungą, kitas aktualias temas. Muziejuje vyks elektromodeliukų ir elektromotociklų pasirodymas, galima bus išbandyti riedžius („segway”), veiks specialios ekspozicijos.
Energetikų diena minima kasmet balandžio 17 dieną. Ja pažymima Lietuvos energetikos istorijos pradžia, kai 1892 metais kunigaikščio Bogdano Oginskio dvare Rietave buvo įžiebta pirmoji elektros lemputė. Atvirų durų dienas Energetikų dienos proga organizuoja ir žinias dovanoja AB LESTO, AB „Lietuvos energija”, UAB „Visagino atominė elektrinė”, LITGRID AB, BALTPOOL UAB, UAB Technologijų ir inovacijų centras ir AB „Klaipėdos nafta”.

Informacija apie Atvirų durų renginį: www.emuziejus.lt arba www.lesto.lt
Registracija nemokamai ekskursijai su gidu – tel. 8 5 278 2085, e. p. [email protected]
Energetikos ir technikos muziejus, Rinktinės g. 2, Vilnius


Edita Sirutienė
Tel. (8 ~ 5) 251 4501
Mob. tel. (8 ~ 640) 46887
El. paštas [email protected]

 

DAUGIAU