“EQUUS”, rež. R. Morkūnas

“EQUUS”, rež. R. Morkūnas

Piter Šafer

 

“EQUUS”

 

Režisierius – Rimas Morkūnas

Dailininkas – Kęstutis Vaičiulis

Kompozitorius – Raimondas Januševičius

Muzikos segmentus parinko – Rimas Morkūnas

 

Vaidina: Martynas Klementjevas, Vidmantas Fijalkauskas, Jolanta Miciūnaitė-Jasiulienė, Elona Karoblytė, Ovidijus Kazarinas, Sandra Juzėnienė.

 

          Tai pasaulyje žinomo dramaturgo pjesė, parašyta prieš 40 metų, tačiau ir šiandien aktuali. Atrodytų, jau nieko nebestebina šiandieninis jaunų žmonių smurtas, tačiau pjesės autorius ir pastatymo režisierius tai mato ir išvysto per šiuolaikinę psichologinę prizmę. Religija, įskiepyta į vaikišką sielą fanatiškai tikinčios motinos ir atimta ateisto tėvo, virsta skaudžia ir didele vaiko problema, kuri grėsmingai atsiskleidžia sulaukus pirmosios meilės jausmo. Akla meilė žirgams, Alenui pakeičia Dievą, kuris viską mato, laimina, baudžia. Baudžia net už meilę, ko pasekoje jaunuolis išbado šešiems žirgams akis. Toks poelgis sukrečia ne tik artimuosius, bet ir visuomenę, ir tik teisėjos dėka, Alenas nukreipiamas pas psichoterapeutą, kuris bando padėti paaugliui suprasti save.

            Pjesės gilumą, aštrumą ir intymumą padeda pajausti itin subtiliai sukurtos dekoracijos, persipynimas muzikos ir vaizdų elementų.

Šis dviejų dalių veiksmo spektaklis aprėpia kelių žmonijos kartų tradicijas, išgyvenimus.

 

 

Trukmė 2.40 val.

 

DAUGIAU