Erdvinė mono opera tamsoje CONFESSIONS

Erdvinė mono opera tamsoje CONFESSIONS

2015 m. lapkričio 15 d., sekmadienį, 18:00 val.
Kultūros fabriko Daugiafunkcinėje salėje B (Bangų g. 5A, Klaipėda)

CONFESSIONS
Erdvinė mono opera tamsoje

Kūrėjai – Spatial Opera Company: Jens Hedman (kompozitorius, Švedija), Rūta Vitkauskaitė (kompozitorė), Åsa Nordgren (sopranas, Švedija)
Prodiuseris Spatial Opera Company
Koprodiuseris OPEROMANIJA

Operos kūrėjų komanda – Jens, Åsa ir Rūta – susipažino 2010 metais „Naujosios muzikos inkubatoriaus“ (New Music Incubator) projekte Latvijoje, kur juos sujungė bendras tikslas – sukurti erdvinę operą tamsoje, ypač praplečiant akustinės aplinkos galimybes. Kūrinį inspiravo domėjimasis erdvine elektronika, o ypač – erdvinis akustinis garsas ir jo poveikis vaizduotei. Krikščioniškoji septynių mirtinų nuodėmių idėja tapo operos libreto pagrindu.

Septyniose „Confessions“ (angl. – išpažintys) dalyse nagrinėjamos septynios mirtinos nuodėmės – godumas, puikybė, apsirijimas, pavydas, kerštas, geismas, tingumas. Nuo pat kūrybinio bendradarbiavimo pradžios tarp kūrėjų užsimezgęs intuityvus ryšys operoje perkeliamas ir į muzikinį lygmenį. „Confessions“ suvienija jos autorių seniai brandintas kūrybinių eksperimentų idėjas: muzikos atlikimą tamsoje, įtraukiant ir kitas jusles (uoslę, lytėjimą) ir tariamai visiškai panaikinant vizualųjį aspektą. Tačiau kūrinyje pastarasis iš tiesų yra labiausiai kurstomas veiksnys klausytojo vaizduotėje – per abstrakčius garsovaizdžius ir konkrečius anksčiau įrašytus garsus, kurie sukelia stiprius vaizdinius, susijusius su jausmais, pojūčiais ar objektais.

Trukmė
63 minutės (be pertraukos).

Instrukcijos žiūrovams
Žiūrovai sėdės tamsoje, su akių raiščiais-kaukėmis, kurios bus dalijamos prieš spektaklį. Žiūrovų kėdės salėje yra 2-jų tipų. „Aktyvios“ – skirtos tiems, kurių pojūčiai aktyviai kurstomi. Išskirtinė „rausva kėdė“ yra vienintelė ir ji yra nemokama, bet gaunama konkurso būdu. „Rausvos kėdės“ klausytojas patirs ekstremalų akustinio surroundo, kvapų, skonio ir prisilietimų kompleksą. Norintys gauti šią vietą turi iki 2015 m. lapkričio 10 d. nuoširdžiai išpažinti vieną savo nuodėmę el. paštu [email protected] Su atrinktu dalyviu bus susisiekta ir jis turės pasirašyti kontraktą.

Įspėjimai
Amžiaus apribojimų nėra, tačiau tėvai, atsivedantys jaunesnius vaikus, turėtų būti tikri, kad vaikai pajėgs praleisti valandą užrištomis akimis, prarasdami kontaktą su tėvais.

Premjera
2015 m. balandžio 17 d. Profsąjungų rūmų Kolonų salėje 6-ajame šiuolaikinės operos festivalyje NOA (Naujosios operos akcija).

Bilietus (5 Eur) platina TIKETA

DAUGIAU