Etnokultūrinių užsiėmimų ciklas “

Etnokultūrinių užsiėmimų ciklas “

Dar tik pradedant įsibėgėti rudeniui Vilniaus etninės kultūros centras kviečia į paskaitų, kino ir dirbtuvėlių ciklo „ETNO ketvirtadienis“ užsiėmimus.

„ETNO ketvirtadienis“ – tai du kartus per mėnesį (antrą ir ketvirtą mėnesio ketvirtadienį) vyksiantys užsiėmimai, kurių tikslas – skatinti tradicinės dvasinės ir materialinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęsimą, bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominančių etnine kultūra, bendruomenę.

„ETNO ketvirtadienis“ – tai galimybė įvairaus amžiaus ir profesijų žmonėms, kurie domisi ar dar tik nori atrasti etninę kultūrą, susipažinti su ja įvairių seminarų, diskusijų, etno kino peržiūrų, pasidainavimų, pasigrojimų ar dirbtuvėlių metu. Per užsiėmimus, gerdami lietuviškų žolelių arbatą, dainuosime liaudies dainas, grosime tradiciniais ir „šiuolaikiniais“ muzikos instrumentais, megsime riešines, vysime juostas, gaminsime kalėdinius žaisliukus ir Užgavėnių kaukes, marginsime velykinius kiaušinius, žiūrėsime etno kiną, klausysimės paskaitų ir įvairiausių pasakojimų, atsižvelgdami tiek į dalyvių poreikius, tiek į natūralų gamtos ciklą, kalendorines šventes.

Šiais užsiėmimais norime priartinti tradicinę kultūrą visiems, norintiems ją pažinti, tad jie vyks vakare, kai baigiasi dienos darbai. Tai galimybė vienoje vietoje susitikti skirtingo amžiaus ir skirtingo patyrimo žmonėms bei pasidalinti savo patirtimi ir turimomis žiniomis.

Artimiausių užsiėmimų tvarkaraštis:

Spalio 11 d. – ETNO kinas. Bus žiūrimi įvairūs Vilniaus etninės kultūros centro išleisti filmai.

Spalio 25 d. – ETNO muzika. Bus dainuojamos lietuvių liaudies dainos, tinkamos Vėlinių laikotarpiui, muzikuojama. Nepamirškite atsinešti turimų muzikos instrumentų.

Lapkričio 8 d. – ETNO dirbtuvėlės. Mokysimės megzti riešines tradiciniais ir pačių susikurtais raštais. Apie priemones, kurias reikia turėti su savimi informuosime užsiregistravus į užsiėmimą.

Lapkričio 22 d. – ETNO muzika. Bus dainuojamos lietuvių liaudies dainos, muzikuojama. Nepamirškite atsinešti turimų muzikos instrumentų.

Gruodžio 13 d. – ETNO paskaita, dirbtuvėlės. Paskaita apie Advento – Kalėdų laikotarpio tradicijas, papročius, burtus ir pan., Kalėdinių žaisliukų gamyba. Apie priemones, kurias reikia turėti su savimi informuosime užsiregistravus į užsiėmimą.

Gruodžio 20 d. – ETNO muzika, dirbtuvėlės. Bus dainuojamos lietuvių liaudies dainos, tinkamos Kalėdų laikotarpiui, muzikuojama, Kalėdinių žaisliukų gamyba. Nepamirškite atsinešti turimų muzikos instrumentų. Apie priemones, kurias reikia turėti su savimi informuosime užsiregistravus į užsiėmimą.

Visų užsiėmimų pradžia – 18.30 val. Ir visai nesvarbu kiek jums metų, ar kokį darbą jūs dirbate – neabejokite, ateikite ir prabilkite viena – tradicijų – kalba.

Būtina išankstinė registracija. Daugiau informacijos el. paštu juste@etno.lt arba tel. 8 5 279 1287.

Mūsų naujienas galite sekti čia:
www.etno.lt,
www.facebook.com/VilniausEtninesKulturosCentras,
http://www.youtube.com/user/Etnocentras

DAUGIAU