Eurazijos aborigenas

Eurazijos aborigenas

Eurazijos aborigenas


Rež. Šarūnas Bartas, 111 min., 2010 m., lietuvių/prancūzų/ rusų k. su liet. subtitrais.

Trumpai: Stengdamasis pamiršti savo kriminalinę praeitį, Gena nutaria pradėti odisėją į naują, „normalaus žmogaus”gyvenimą. Tačiau praeities šešėliai pavojingai persekioja tarp Vilniaus, Maskvos ir Paryžiaus besiblaškantį, abejonių kamuojamą herojų. Režisierius Š. Bartas piešia tamsų globalizuoto pasaulio paveikslą, kuriame kartu su viltingais šviesos spinduliais išnyko ir moralinės vertybės.

Aprašymas: „Eurazijos aborigenas” – bekompromisė kriminalinė baladė apie nuo persekiojimo bėgantį nusikaltėlį Geną (Šarūnas Bartas), apie jo pavojingą ir liūdną odisėją per Rytų Europą į Prancūziją. Nuo paauglystės besisukantis kriminaliniame pasaulyje, Gena galiausiai nutaria pradėti kitokį gyvenimą. Su jauna prancūze jis ketina traukti į Vakarų Europą. Bet tam trūksta pinigų, taigi Gena išsiruošia į lemtingą kelionę į Maskvą – atsiimti savo dalies iš prostitucijos verslo, prie kurio kadaise yra prisidėjęs. Čia laukia ne tik su pinigais lengvai neketinantys skirtis buvę sėbrai, bet ir savo ateitį su Gena siejanti meilužė – prostitutė Saša. Kamuojamas abejonių, rizikuodamas savo bei Sašos gyvybe, Gena ryžtasi, atrodo, vieninteliam būdui atgauti pinigus – nužudyti mafijos bosą. Toliau klostantis aplinkybėms, Genai tenka slapstytis ir desperatiškai bėgti į nežinią. Filme vaizduojamas žiaurus XXI a. pradžios pasaulis, kuriame savo prasmę praradusios tiek fizinės, tiek moralinės kategorijos.
2010 m. – „Sidabrinės gervės” apdovanojimuose juosta pripažinta geriausiu lietuvišku metų filmu; Š. Bartas atsiėmė geriausio režisieriaus, o K. Koršunova – geriausios aktorės apdovanojimą.

DAUGIAU