Evaldo Bernoto piešinių bei metalo plastikos paroda

Evaldo Bernoto piešinių bei metalo plastikos paroda

Šių metų, kovo 1 dieną (penktadienį), 17.00 val., „Klaipėdos galerijoje” (Bažnyčių g. 4/ Daržų g. 10), atidaroma personalinė Evaldo Bernoto piešinių bei metalo plastikos paroda „Kalbantys daiktai”.

Evaldas Bernotas (gim. 1961 09 07) dailės mokėsi nuo mažų dienų, baigė Valstybinį Estijos Dailės Institutą, metalo plastikos specialybę. Šiandien dirba pedagoginį darbą Klaipėdos Adomo Brako bei Eduardo Balsio menų mokyklose, aktyviai užsiima kūrybine veikla. Pirmąją šių metų pavasario dieną, „Klaipėdos galerijoje” atidaroma ketvirtoji personalinė menininko paroda.

Anot menotyrininko Petro Šmito : „Dailininkas pastebi, kad kūrinys pirmiausiai brandinamas netikėta idėja, o tai minčiai materializuotis padeda išmesti tiek namuose, tiek kitose vietose jo surasti, įvairiausi žmogui nebereikalingi metaliniai daiktai, varžtai, dantračiai. Dažnai metalinius daiktus dailininkas derina su medžiu, nebereikalingo kompiuterio detalėmis, sukurdamas savitos filosofijos ir netikėtus, artimus siurrealistinei išraiškai, įvairius plastinius konceptualius meninius dirbinius. Dailininkas žmogaus sukurtas ir kažkada naudotas įvairiuose, praktišką paskirtį turėjusiose mechanizmuose, nebereikalingas detales, išmoningai sumontavęs į tam tikrą meninį objektą, rezga intrigą ir verčia žiūrovą naujai suvokti buvusios mechanizmo detalės prasminę bei jos plastinę išraišką meninėje plotmėje. Šį iš įvairių detalių kūrybinį ,,montavimo” procesą nuo idėjos iki galutinio rezultato dailininkas atlieka vienui vienas. Nebereikalingo daikto sėkmingas kūrybinis transformavimo procesas į naujos prasmės plastinį kūrinį, – autoriui teikia dvasinę pilnatvę. Dailininkas leidžiasi į vis naujus plastinius eksperimentus, panaudodamas įvairiausias medžiagas, jų faktūras, ieškodamas vaizdo išraiškos meninių galimybių – vyksta nesibaigiantis šiuolaikinio meno minties prasmių ir galimų naujų plastinių variacijų vieningumo ieškojimų kūrybinis procesas.”

Parodoje „Kalbantys daiktai” E. Bernotas pristatys ne tik mažąją skulptūrą, bet ir piešinius. Menotyrininkas P. Šmitas pastebi: „Nuoseklus dailės mokymasis nuo pradinio pažinimo iki aukštojo, kurio procese dominavo piešimas, kaip dailės kūrybinis pagrindas, neliko bevaisis. Stebint E. Bernoto eksponuojamus piešinius, sunku patikėti, kad jie yra nupiešti be modelio, vien iš atminties. Jo piešiniai, kuriuose dominuoja žmogaus figūra, pagrindinai yra atlikti akademine forma. Tačiau dailininkas nevengia ir laisvesnės piešinio formos interpretacijos, ypač piešdamas savo sapnus, pasąmonės vingius, ieškodamas gilesnio filosofinio kūrinio prasmingumo, minties kodo iššifravimo. Puikus akademinis pasiruošimas dailininkui leidžia prasmingai ,,žaisti” forma, linija, idėja, sukuriant įdomius ir savitus šiuolaikinius plastinius ir grafinius dailės kūrinius…”

Maloniai kviečiame apsilankyti parodos atidaryme!

Paroda veiks iki kovo 31 dienos.

„Klaipėdos galerija”
Bažnyčių g. 4/ Daržų g. 10
Tel. pasiteiravimui (8-46) 410 401

 

DAUGIAU