Festivalis „CENTRAS“ kviečia susitikti centre

Festivalis „CENTRAS“ kviečia susitikti centre

Penkis metus sėkmingai egzistavęs ir tiek pat metų neorganizuotas tarptautinis multimedia meno ir muzikos festivalis „Centras“ vėl pabunda ir visus kviečia susitikti įvairių menų susikirtimo centre.
2011 metų kovo 24 d. 17 val. KTU HMF (Gedimino g. 43) bus skaitomos paskaitos apie naująsias technologijas bei audiovizualinį meną, o kovo 25 dieną 18:00 val. „Džiazo palėpėje“ (Kęstučio g. 6) vyks intro renginys „Centras11 pavasaris“, kuriame bus gyvai pristatyti multimedia meno kūriniai ir pagrindinis, rudenį vyksiantis tarptautinis festivalis „Centras11“.
„Centras11” – šeštasis multimedijos meno ir muzikos festivalis Lietuvoje, pristatantis kūrybą ir mintis, susietas su naujausiomis technologijomis. Nuo 2002 metų gyvavimą pradėjęs festivalis vyko ne tik Kaune, bet ir kituose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Klaipėdoje, Kėdainiuose ir Šiauliuose.
Festivalyje dalyvavo Lietuvoje puikiai žinomi projektai kaip Donis, Fusedmarc, RÜT RÜT, Vodka Jugend, Driezhas, Gintas K, IJO, Lumotree, McKaras, Overtone, PB8, readERRor, kūrėjai Antanas Dombrovskij, Henrikas Gulbinas, Saulius Paliukas, Giedrius Kuprevičius, Saulius Arlauskas, Tautvydas Bajarkevičius, Titas Petrikis, Tomas Sodeika, Virginijus Kinčinaitis, svečiai iš Italijos, Latvijos, Suomijos, Rumunijos, Anglijos ir kiti.
Kasmet augantis festivalis ir šįkart sujungs audiovizualinį meną, muziką, bei talentingus Lietuvos kūrėjus. „Festivalyje svarbiausia – kūrėjo idėjos ir pastangos jas įgyvendinti”, – teigė vienas iš renginio organizatorių Paulius Banevičius. Festivalis išlieka ištikimas savo tikslams ir toliau siekia populiarinti kūrybines laboratorijas, multimedijos kultūrą, skatinti kūrybą bei skaitmeninės technikos intelektualų vartojimą Lietuvoje.
Festivalio organizatoriai siekia būti demokratiški ir išlaikyti laisvumą kūrinių stilistikoje, išraiškos priemonėse, požiūryje į naująsias technologijas.
Kovo 24-25 dienomis Kaune įvyksiantis įžanginis renginys „Centras11 pavasaris“ bus kitoks nei pagrindinis festivalis – kuklus, labiau teatrališkas, erdvesnis. Visgi, kaip ir visuose iki šiol vykusiuose festivaliuose, taip ir šiame bus siekiama pademonstruoti įdomiausias tarpdisciplininio meno formas ir galimybes. Renginyje „Centras11pavasaris“ gyvai gros ir vaizdo projektus rodys kartu su “Centro” festivaliu užaugęs Auksės Petrulienės vadovaujamas PSILIKONO TEATRAS, visada vis kitokius projektus sukuriantys ir pristatantys svečiai iš Vilniaus AVASPO bei jaunimo pamėgti Dj CoFee ir VJ Kultūrinis veiksmas.
Kovo 24-25 dienomis Kaune įvyksiantis renginys organizuojamas Kauno technologijos universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto (KTU HMF) studentų atstovybės „Humsa“ kartu su festivalio senbuviu Gediminu „Skrandžiu“ Banaičiu. Kviečiame visus į multimedija meno ir muzikos renginį „Centras11pavasaris“.
Daugiau informacijos: www.cntrs.lt

DAUGIAU