Festivalis “Kino pavasaris”

Festivalis “Kino pavasaris”

Kovo 15 dieną prasidėjo laukiamiausia ir didžiausia metuose kino šventė – „Kino pavasaris”. Tarptautinis festivalis šiais metais žiūrovus pasitiks su beveik 200 filmų programa ir gausybe renginių, o raudonas kilimas per didįjį atidarymo savaitgalį bus ištiestas net keturias dienas.

Šiais metais festivalyje gausu naujienų. Sugrįžta geriausios Lietuvos aktorės rinkimai. „Kino pavasario” žiūrovų numylėtinę kosmetikos kompanija „Bourjois” apdovanos kelione į Paryžių. Trys pretendentės į prizą kol kas įslaptintos – jų asmenybės visuomenei bus pristatytos kovo 16 dieną, specialaus renginio metu.

Mėgstantiems gerą humorą ir smagias juostas kviečiami į prie „Kino pavasario” šiemet prisijungusį „Viasat komedijų festivalį”, kuris siūlys pasitikrinti humoro jausmą. Programoje – daugiau nei dešimt juokingų ir kino apdovanojimams nominuotų bei apdovanotų filmų.

Šiais metais „Kino pavasaris” pradeda naują tradiciją – pristato šalies – partnerės nepriklausomą kiną. Šiemet kino mylėtojai išvys penkias neholivudines premjeras – įdomius filmus, kurie į festivalį atkeliavo bendradarbiaujant su Amerikos ambasada Lietuvoje.

Festivalio filmų programoje – įspūdinga įvairovė, kurią sudaro net 200 filmų iš viso pasaulio: Europos, JAV, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos, Australijos. Programos sudarytojai atrinko tarptautiniuose festivaliuose publikos ir kritikų įvertintus filmus, tarp jų – nominuoti „Oskarams”, „Auksiniams gaubliams”, laimėję „Cezarius” ir prestižinių festivalių apdovanojimus. Taip pat „Kino pavasario” repertuare gausu filmų, kuriuos kūrė žinomi režisieriai: Roman Polanski, Terry Gilliam, Frédéric Beigbeder, Dexter Fletcher, Kim Ki-Duk, Agnieszka Holland, Martin Scorsese, Werner Herzog Martin Witz, Frederick Wiseman.

Konkursinėje programoje „Nauja Europa – nauji vardai” – didžiausi garsiųjų kino festivalių atradimai – vienuolika juostų, traukiančių savo tematika, siužetais, naujais vardais ir atrastais talentais. Filmus vertins žiuri, kurioje taip pat – garsūs ir įtakingi kino pasaulyje vardai: garsi Kubos aktorė, režisierė ir scenaristė Mirtha Ibarra, operatorius ir režisierius Pavel Kostomarov iš Rusijos, apie Larsą von Trierą knygą parašęs švedų garsus kino kritikas ir žurnalistas Jan Lumholdt ir lietuviams puikiai pažįstamas filmų „Nereikalingi žmonės” ir „Amaya” režisierius latvis Maris Martinsons.

Festivalio filmai suskirstyti į programas, kurios padės greičiau išsirinkti. Tai – „Horizontai”, „Nepriklausomas Amerikos kinas”, „Meistrai”, „Dokumentika”, „Kritikų pasirinkimas”, mokslo festivalio programa „Eureka”, retrospektyva „Femme Fatale Europos kine”, „Vidurnakčio senasai” su erotiniais ir aštrių siužetų nestokojančiais filmais, kuriuos galės žiūrėti tik suaugusieji.

Trumpametražiai filmai šiemet susirungs tarptautiniame konkurse. Taip pat bus įvertinti lietuvių filmų debiutantai, o žiūrovai galės rinkti mėgstamiausią lietuvišką filmą – jų programoje „Lietuvių filmai” išties nemažai – tai šiais metais žiūrovų jau įvertinti ir nauji, premijeriniai lietuviški filmai. Festivalis rengs jau tradicija tampančius „Ąžuolus” – geriausio kino operatoriaus apdovanojimus.

Daugiau informacijos: www.kinopavasaris.lt

Bilietų kainos:

Suaugusiam: 10 – 14 Lt

Daugiau informacijos apie bilietus: http://www.kinopavasaris.lt/bilietai

Bilietą galima įsigyti:

Tiketa.lt online bei kasos punktuose
Kasoje renginio vietoje

Renginio vietos:

Forum Cinemas Vingis
Savanorių pr. 7
www.forumcinemas.lt 

kino teatras „Pasaka”
Šv. Ignoto g. 4/3
www.kinopasaka.lt 

kino centras „Skalvija”    
A. Goštauto g. 2/15
www.skalvija.lt

Forum Cinemas Akropolis    
Ozo g. 25
www.forumcinemas.lt

DAUGIAU