Fiesta Personæ 2017

Fiesta Personæ 2017

Kasmet nepastebimai prabėgus pirmajai mokslo metų pusei Vilniaus universiteto fakultetai suspindi įvairiais renginiais. Tradiciškai Filosofijos fakultetas su ateinančiu pavasariu sveikina pirmieji ir pasitinka su „Fiesta Personæ“. Jau 15 metų Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Filosofijos fakultete (VU SA FsF) organizuojama šventė šiemet į renginius sukvies kovo 13–16 dienomis.

„Fiesta Personæ“ renginių ciklas prasidės „Disputu“, kuris nuo 2006 metų yra tapęs neatsiejama filosofų šventės dalimi. Šiais metais jis vyks kovo 13 d. 15 val. VU Teatro salėje. Disputas – taisykles turintis dviejų žmonių ginčas tam tikra aktualia tema. Lietuvoje ginčo dalyviai – proponentas, pradedantis tam tikros temos diskusiją besiremdamas savo tezėmis, bei oponentas, kuris jas ginčija. Garbė vesti renginį tenka fakulteto dekanui, tad ir šiais metais „Disputą“ moderuos Arūnas Poviliūnas. Aršios filosofinės dvikovos laimėtoją kasmet garsiais aplodismentais išrenka vis gausesnė publika. Šis renginys nuolat patraukia ne vieno studento akį – juk pasiklausyti tikros profesorių argumentų kovos scenoje visada intriguojančiai malonu.

Ne paslaptis, jog Filosofijos fakulteto koridoriais vaikšto gausybė jaunuolių, pasirinkusių ne tik filosofijos, sociologijos, socialinio darbo, socialinės politikos, bet ir psichologijos studijas. Pastarieji turės puikią progą sudalyvauti dar viename „Fiesta Personæ“ renginyje, vadinamame „Psichologų pavasariu“. Įvairios psichologinės paskaitos fakultetą užlies antradienį, kovo 14 dieną. Nuobodu čia tikrai nebus, nes pertraukų metu vyks įvairūs užsiėmimai: bandysime sutalpinti kuo daugiau žmonių į kvadratinį metrą, patikrinti save galėsite įvairiose viktorinose, o ištroškusieji bus vaišinami kisieliumi. Kiek kitaip pamąstyti bei „pajudinti smegenis“ privers vakare „Artistai Pub“ vyksiančios „Protų kovos“. Jose kiekvienas galės pasitikrinti ne tik žinias, bet ir loginį mąstymą. Tad jei mėgsti varžytis ir turi puikią komandą, 19 val. dalyvauk „Protų kovose“.

Trečiadienį, kovo 15 d., VU SA FsF „Fiesta Personæ“ nustebins nauju fakulteto dienoms renginiu – „Gyvuoju pokalbiu“. 13 val. 201 aud. susidomėjusiuosius pasitiks svečiai, kurie dalinsis savo istorijomis bei išmintimi, pasakos apie neįprastą darbą su kurčiaisiais, kaliniais ir kitais pažeidžiamoms socialinėms grupėms priklausančiais asmenimis. Ateik, klausk ir sulaužyk egzistuojančius stereotipus!

Pasibaigus „Gyvajam pokalbiui“ suskubk į 307 aud. 15 val. prasidėsiančią profesoriaus iš Jungtinės Karalystės York’o universiteto Christopher Robbins paskaitą. Svečias iš užsienio atsakys į klausimą, ar tikėjimas mums gali nurodyti, kaip gyventi. Taip pat susirinkusiesiems filosofas aiškins, kas yra svarbu norint išlaikyti tikėjimą ir kodėl tikėjimas yra reikalingas stengiantis susidoroti su didžiausiomis baimėmis.

Manantiems, jog „Fiesta Personæ“ yra tik renginių virtinė, VU SA FsF turi stiprių kontrargumentų. „Sin Cera“ – tai renginio metu leidžiama kūrybos knyga, kurioje kasmet spausdinami geriausiai įvertinti Filosofijos fakulteto studentų bei dėstytojų prozos, poezijos, fotografijos, tapybos ar grafikos kūrybiniai darbai. Taip pat vieną kartą per metus, būtent „Fiesta Personæ“ metu, yra leidžiamas laikraštis, kurio vardą žino kiekvienas Bursų kiemo gyventojas. Taip, nesuklysite, šio laikraščio pavadinimas yra toks pat kaip ir filosofų mylimo kiemelio – „Bursų kiemas“. Jame šiemet akį trauks interviu su gerai žinomais dėstytojais, straipsniai studentams aktualiomis temomis bei konkursas, atskleidžiantis, kokie vaikystėje buvo fakulteto dėstytojai.

Tačiau, jei žodžiai Jūsų dėmesio dar neprikausto, tai padarys nuotraukos, kurios papuoš fakulteto koridorius jau kovo 16 d. Šį kartą nuotraukos bus fakulteto alumno, fotografo Vytauto Butkaus. Parodos atsidarymas vyks 13 val. VU Filosofijos fakulteto II aukšto fojė. Paroda suteiks galimybę į portretus pažvelgti kitu kampu ir juos išvysti fotografo akimis. Įspėjame, jais grožėtis gali neužtekti net keliolikos minučių.

Kelias dienas vyksiančius renginius vainikuos „Bard‘akas“. Tai – koncertas, gimęs kartu su fakulteto dienomis, koridoriuose grojančių studentų dėka. Kiekvienais metais koncertas sulaukia vis daugiau dėmesio, o scenoje pasirodo ne tik studentai, bet ir gerai žinomi atlikėjai. Anksčiau tai buvo bardų vakaras, kupinas akustinės muzikos, tačiau jau šnabždamasi, kad šiemet išvysime kitokį renginį! Šiais metais ant scenos koncertuos net keturi atlikėjai: Baltasis Kiras, Kazimieras Likša bei Gytis Ambrazevičius ir Žilvinas Ališauskas su grupėmis. Tad šių metų „Bard‘akas“ neužmirštamu vakaru taps net ir patiems išrankiausiems melomanams.

„Fiesta Personæ“ leis pamatyti, užuosti, pajusti ir išgirsti. Pasižymėk kovo 13–16 dienas kalendoriuje ir pasinerk į fiestą kartu su Vilniaus universiteto Studentų atstovybe Filosofijos fakultete!

DAUGIAU