Folk-džiazo projektas

Folk-džiazo projektas

Dalyvauja Arūnas ŠLAUSTAS (klavišiniai), Algirdas KLOVA (smuikas, multiinstrumentai), Marius ŠINKŪNAS (vibrofonas), Ernest GERMANOVIČ (bosinė gitara).

Arūnas Šlaustas – gerai žinomas ne tik džiazo, bet ir akademinės muzikos atlikėjas, klasikinio fortepijono studijas baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. M. Azizbekovos kl.). Koncertinę veiklą jis papildo komponavimu. Tai – savitas kompozitorius, nuolat grįžtantis prie klasikinės muzikos versmės, kūryboje tyrinėjantis džiazo ir akademinės muzikos jungtis. A. Šlaustas yra surengęs ne vieną rečitalį, koncertavęs su įvairiais orkestrais bei kamerinių ansamblių sudėtyse. Jis bendradarbiavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, pučiamųjų orkestru „Trimitas“, rašė kompozicijas ir grojo su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, LRT fondams įgrojo per 100 įrašų (solo ir su įvairiais atlikėjais), išleido nemažai CD (tame tarpe ir autorinių). LATGA agentūroje yra įregistruota visa eilė A. Šlausto kūrinių. Nuo 1987 m. atlikėjas groja džiazą įvairios sudėties ansambliuose: Vladimiro Čekasino vadovaujamame LMTA bigbende, Arnoldo Gurinavičiaus kvartete, ansamblyje „New Lithuanian Trio“, Danieliaus Praspaliausko kvartete ir diksilende. Vėliau su D. Praspaliausku subūrė kvintetą „Contra Jazz“. Su šiais kolektyvais pianistas koncertavo daugelyje Europos šalių – Latvijoje, Estijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Lenkijoje, Danijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Slovėnijoje, grojo žymiuose festivaliuose „Open Music“ (Sankt Peterburgas), „New Territory“ (Kijevas), „Aarhus jazz festival“ (Danija). Jis dalyvavo muzikiniuose projektuose su daugeliu Lietuvos džiazo muzikantų, o taip pat su liaudies muzikos grupėmis. 1991 metais A. Šlaustas įkūrė šiuolaikinės muzikos ansamblį „Ex tempore“, kuris buvo gerai įvertintas muzikos kritikų, koncertavo daugelyje Europos šalių, dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose „Probaltica“, „Wratislavia Cantans“, prestižiniame „Warsaw Autumn“ (1997) bei surengė daug koncertų Lietuvoje.

Algirdas Klova – universalus kompozitorius bei atlikėjas, multiinstrumentininkas: autentiško lietuvių folkloro entuziastas, grojantis smuiku ir įvairiais liaudies instrumentais; aktyvus ir kitose liaudies muzikai artimose srityse – nuo kompozicijų liaudies instrumentų ansambliams ir kapeloms iki country ir world muzikos. Senųjų lietuvių dainų ir sutartinių atgarsių netrūksta ir jo kuriamoje akademinės stilistikos muzikoje, ir džiazo bei popmuzikos kompozicijose. Koncertuose ir festivaliuose Algirdą Klovą dažniausiai išvysime grojant su grupe “Klova-Belkin Band” ir  folkloro ansambliu „Vydraga“, kuriam šiemet jau 30 metų. Mielai bendradarbiauja su džiazo atlikėjais V.Čekasinu, A.Šlaustu ir S.Sasnausku.

Marius Šinkūnas – daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, vienintelis profesionalus Lietuvoje vibrofonininkas, savo žinias gilinęs Prancūzijoje ir JAV, daug laiko gyvenęs ir mokęsis Japonijoje. Jis reguliariai veda vibrofono meistriškumo kursus Sankt Peterburgo meno licėjuje, koncertuoja su džiazo, šiuolaikinės ir klasikinės muzikos atlikėjais. Vilniuje, Balio Dvariono muzikos mokykloje, jis įsteigė pirmąją Baltijos šalyse vibrofono klasę. Be to, jis dirba pedagoginį darbą ir veda muzikines radijo laidas Lietuvos Radijuje.

Ernest Germanovič (bosinė gitara) – vienas perspektyviausių jaunosios kartos atlikėjų. 2016 m. pasirodęs kaip solinis atlikėjas laimėjo II-ąją vietą Rusijoje vykusiame tarptautiniame džiazo atlikėjų konkurse. Bosistas scenoje pasirodo su pripažinimą jau pelniusiais Lietuvos atlikėjais. Taip pat koncertuoja su jaunaisiais Lietuvos džiazo talentais ir įvairiomis elektroninės bei pop muzikos grupėmis. Kasmet su iš JAV atvykusiu Gospel choru pasirodo labdaringame koncerte „United Voices“. Ernestas kaip laisvai samdomas muzikantas dirba įrašų studijose, bendradarbiauja su įvairiais muzikiniais projektais. Muzikantas dalyvavo daugelyje Lietuvos ir užsienio festivalių, tarp jų – „Kaunas Jazz”, ”Birštonas“, ,,Vilnius Jazz” , ”Tamsta festival“, ”Jazz Fontanas”, ”Rainbow Jazz” Estijoje, ”Bad Bramstedt ” Vokietijoje, RUM – Švedijoje bei daugelyje kitų.

DAUGIAU