Fortepijono rečitalis

Fortepijono rečitalis

Petras Geniušas: „Esu multistilistinis muzikantas”

Vasario 22 dieną (penktadienį), 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje vyks „Fortepijono rečitalis”. Koncertuos tarptautinių konkursų ir Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, žymus pianistas Petras Geniušas.

Muzikos žinovai negaili įspūdingų šios asmenybės ir jo kūrybos apibūdinimų, tačiau pats Maestro santūriai ir lakoniškai apibūdina save: „Esu multistilistinis muzikantas”.

„Svarbiausia man pati muzika ir mano meilės santykis su ja. Muzika formuoja mane kaip žmogų. Ji – mano oras ir mano maistas”, – teigia garsus pianistas.

Petras Geniušas sako, kad muzikoje nėra stiliaus ribų. Jis mėgstantis ir improvizacinę, ir klasikinę, ir modernią, ir senovinę muziką.

Meistriškai įvaldęs klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą, P. Geniušas rengia rečitalius ir koncertuoja kaip solistas su Lietuvos simfoniniais orkestrais, įvairiais kameriniais ansambliais ir solistais, dirigentais.

„Šiuo metu man brandos amžius. Nesureikšminu tokių dalykų kaip prestižinės koncertinės salės pasaulio didmiesčiuose. Man daug įdomiau santykis su muzika, su žmonėmis. Panevėžiečiai – labai mieli klausytojai. Džiaugiuosi, kad jie ateina į mano koncertus. Esu koncertavęs Panevėžio dailės galerijoje ir galiu pasakyti, kad ten yra jautri ir pakylėta atmosfera. Ten vykusius koncertus prisimenu kaip emocionaliai stiprius”, – sakė P. Geniušas.

Koncerte, vyksiančiame Panevėžio miesto dailės galerijoje, girdėsime F. Schuberto, R. Schumanno, S. Prokofjevo kūrinius. Pasak P. Geniušo, per amžius egzistavo labai daug fortepijoninės muzikos, bet yra keliolika geriausių kompozitorių, kurie tampa pianisto viso gyvenimo partneriais. Koncerte skambės kompozitorių, priklausančių visų laikų geriausiems, muzika, kuri duoda galimybę muzikantui parodyti ir atlikimo virtuoziškumą, ir gilias interpretacijas.

Po žiemos speigų, tamsos, niūrių nuotaikų šie kūriniai bus tarsi pavasario pranašai. P. Geniušas sako, kad viena iš muzikos funkcijų yra nukelti klausytoją į virtualų pasaulį, todėl pajusime ir pavasario nuotaikas ir net vasaros šilumą.

Virginija Januševičienė

 

DAUGIAU