Fortepijono virtuozas Dmitrj Lefkovich

Fortepijono virtuozas Dmitrj Lefkovich

2018 m. balandžio 18 d. 19 val.

Dmitrj Lefkovich (fortepijonas)

Ukrainoje gimęs, Kanados pilietybę turintis, bet Jungtinėse Valstijose gyvenantis pianistas Dmitrj Lefkovich (g. 1979) ne kartą pelnė kritikų liaupsių. Dienraščio „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ muzikos apžvalgininkas rašė apie Dmitrijaus „neeilinį meninį rafinuotumą“, o žurnalas „American Record Guide“ pažymėjo, kad atlikėjas „suvokia muziką kur kas geriau negu dauguma jaunų pianistų“. Be to, D. Levkovičius reiškiasi kaip kompozitorius, o jo sukurta muzika, pasak interneto leidinio „Broad Street Review“, pasižymi „širdimi išjaustomis melodijomis ir ryškiomis emocijų bangomis“.

Pianizmo meistrystės Dmitrijus mokėsi pas Sergejų Babajaną, o kompozicijos – Curtis muzikos institute Filadelfijoje. Jis yra laimėjęs daugiau kaip dešimt tarptautinių konkursų Vokietijoje, Kinijoje, Ispanijoje, Šveicarijoje ir Jungtinėse Valstijose. Be to, kelis kartus jam buvo skirti publikos simpatijų prizai ir ypatingieji konkursų apdovanojimai, pavyzdžiui, už geriausią F. Šopeno kūrinių atlikimą.

Dmitrijus yra koncertavęs ne vienoje pasaulinio garso scenoje: Frankfurto Senojoje operoje, Berlyno filharmonijos didžiojoje salėje, Pekino nacionaliniame menų centre, Gulbekiano fondo salėje Lisabonoje, Eliziejaus laukų teatre Paryžiuje ir Niujorko „Carnegie Hall“. Jam teko skambinti su Klivlando, Kinijos nacionaliniu, Dresdeno filharmonijos, Gulbekiano, Slovakijos filharmonijos ir daugeliu kitų žymių orkestrų, kuriems dirigavo Jahja Lingas, George Pehlivanianas, Markus Stenzas, Sebastianas Weigle ir kiti batutos meistrai.

Už 2016 metais išleistą Sergejaus Rachmaninovo 24 preliudų įrašą D. Levkovičius nusipelnė ne tik tarptautinio kritikų pripažinimo, bet ir „International Classical Music Award“ nominacijos.

DAUGIAU