free Fotografijos dirbtuvės / edukacinis pasivaikščiojimas

Fotografijos dirbtuvės / edukacinis pasivaikščiojimas

Paveikslų galerijos paviljone, K. Donelaičio g. 16, Kaune, spalio 27, šeštadienį, 15 val. kviečiame į fotografijos dirbtuves / edukacinį pasivaikščiojimą kartu su fotografe Milda Gineikaite ir menotyrininke Agne Taliūte.

Pasivaikščiojimo metu ne tik mokysimės padaryti tobulą, Instagram‘o vertą gamtos nuotrauką, bet ir  kalbėsime apie peizažo fotografijos istoriją. Svarstysime: ar fotografija – tik pasyvi dokumentacija, ar – aktyvi, realius pokyčius įtakojanti priemonė? Ar fotografija gali sustabdyti ne tik akimirką, bet ir pjūklą?

Pasivaikščiojimą pradėsime Paveikslų galerijos paviljone, kur veikia Mildos Gineikaitės paroda „(Ne)saugi zona“. Medžių fotografiją autorė vadina „miesto gamtos dienoraščiu“. Milda dokumentuoja nukirstus ir vis dar egzistuojančius medžius saugiose ir nesaugiose miesto zonose bei klausia: „Ar šiandien, sparčiai keičiantis Kauno miesto vaizdui, medis vis dar yra paveldas ar tik įprastas, savaime augantis darinys, kurį galime lengvai pašalinti ir pakeisti kitu?“

Apžiūrėję parodą kelsimės į Paveikslų galeriją supančius šlaitus. Medžių apsuptyje Milda pasidalins patarimais kaip fotografuoti gamtą, medžius bei pasiūlys tai išbandyti patiems, savo fotoaparatais ar kitais išmaniaisiais įrenginiais.

 

Jei oras pasitaikys prastas – ne bėda: peizažo fotografijos istorijos ir technikos pažinimą perkelsime į Paveikslų galerijos vidų, įsikursime parodoje „Nukirstas miestas – persodintas žmogus“.

Trukmė: 1,5 val.

Užsiėmimas nemokamas.

Prašome registruotis el. paštu [email protected]

Mildos Gineikaitės paroda „(Ne)saugi zona“ Paveikslų galerijos paviljone veiks iki lapkričio 12 d.

* * *

Milda Gineikaitė (g. 1996) – Vytauto Didžiojo universiteto studentė, jaunosios kartos fotografė.  Kūrybinę fotografiją Milda suvokia kaip dokumentą ir įrankį tyrinėti aplinką. Ryšys su gamta fotografei nesvetimas nuo vaikystės, o medis jos fotografijose tapo svarbiu elementu jau beveik prieš dešimtmetį, pradėjus fotografuoti šalia namų augusį ir vėliau nukirstą „Aušrų medį“.

Agnė Taliūtė – menotyrininkė, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje veikiančios bendruomenių erdvės „Mažosios istorijos“ edukatorė.

DAUGIAU