free Fotografo Artūro Užgalio paroda „Užsklandą praskleidus: lobių saugotojai“

Fotografo Artūro Užgalio paroda „Užsklandą praskleidus: lobių saugotojai“

Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52, Kaunas, kviečia į fotoparodą
„Užsklandą praskleidus: lobių saugotojai“

Fotografas Artūras Užgalis parodoje „Užsklandą praskleidus: lobių saugotojai“ atskleidžia nematomą, todėl mažiau lankytojams pažįstamą muziejų, kaip atminties kaupimo, išsaugojimo ir tyrinėjimo vietą, kurioje išskirtinai svarbi yra muziejaus rinkinių saugotojų veiklos sritis.

Muziejai vis labiau populiarėja kaip patrauklios kultūrinės edukacijos įstaigos. Lankytojai įtraukiami į smagias kūrybines veiklas, įvykius, žaismingas istorijas, renginius, jiems suteikiamos erdvės, kuriose gali būti kuriama ir pasirodoma. Kultūros organizacijos šiandien labiau vertinamos nebe pagal turimų eksponatų kiekį, bet pagal tai, ar jos yra atviros, draugiškos ir suprantamos lankytojams.

Nors pagrindinis dėmesys ir telkiamas pritraukti bei įtraukti lankytoją, ne kiekvienas susimąsto apie tai, kad ekspozicijų salės, parodos, renginiai bei kitos kultūrinės edukacijos veiklos – tai paveldo objektų ir ilgų jų tyrinėjimo metų rezultatas. Tuo rūpinasi muziejų rinkinių saugotojai, žmonės, kurių atėję į muziejus nematome. Jie dirba tiriamąjį darbą, išmano bei rūpinasi tinkamu muziejinių vertybių saugojimu, jų laikymo sąlygomis, periodišku fizinės būklės įvertinimu, prevenciniu konservavimu, transportavimu, eksponavimo sąlygomis. Muziejų lankytojai dažnai nė neįsivaizduoja kiek savitų priežiūros niuansų reikalauja trapios ir pažeidžiamos muziejinės vertybės, kurių išsaugojimas – viena svarbiausių rinkinių saugotojo užduočių.

Mintis nufotografuoti bendradarbio portretą parodos autorių Vytauto Didžiojo karo muziejaus Rinkinių apskaitos ir skaitmeninimo skyriaus fotografą Artūrą Užgalį vėliau paskatino sukurti visą parodą. Muziejuje eksponuojamoje parodoje nuotraukose matome nematomus ir kantriai dirbančius įvairių Lietuvos muziejų rinkinių saugotojus jų darbo aplinkoje.

Paroda apžiūrėti galima iki kovo mėn. 31 d. Maloniai kviečiame.

Daugiau informacijos>

DAUGIAU