Francescos Galliani paroda „Atminties išlaisvinimas“

Francescos Galliani paroda „Atminties išlaisvinimas“

M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12 , Kaune

Francescos Galliani paroda „Atminties išlaisvinimas” („A freedom state of mind”).

F. Galliani yra tarptautiniu mastu pripažinta menininke, kurios darbai eksponuojami plačiai visame pasaulyje. Jos kūriniai buvo rodomi šalia tokių meistrų kaip Helmut Newton, Robert Mapplerthorpe, Pierre et Gilles, David LaChapelle, Joel-Peter Witkin, Man Ray ir Marina Abramovic darbų.

Fotografija, tapyba ir koliažo elementai yra jos darbo sritys. F. Galliani ant kūrinių rašydama žodžius ir frazes jau sukurtam darbui suteikia daugiau intymumo, panaikina bet kokį atstumą tarp žiūrovo ir meno kūrinio. Jos kūryba – tai vidiniai proto, troškimų, aistros ir jausmų vaizdiniai.

F. Galliani nuotraukos turi mažai ką bendro su fotografija, bet ne todėl, kad autorė čia įsiterpia pirštais ištapytais žodžiais ar frazėmis, klijuojamais vaizdais taip sukurdama koliažą, kurio nebūtų įmanoma atkartoti. Menininkės momentinė nuotrauka yra toli nuo tradicinės fotografijos, kadangi ji atmeta reportažo ir natiurmorto logiką, atmeta objektyvumo taisykles, beveik visiškai ištrina ribas tarp stebėtojo ir stebimojo, tarp to, kuris yra vienoje ir kitoje kameros pusėje. Ji neperteikia pasaulio vaizdo ji labiau linkusi prisiminti jį ir tai daro per laiko ir atminties prieštaravimus.

Vaizdai tampa darbais tuo momentu, kada atmintis pradeda keisti vaizdą. Tai kas neįvyko tampa tokiu pačiu svarbiu, kaip tai kas tikrai atsitiko. F. Galliani darbuose nugula tie įvykiai, kurie iš tikrųjų netapo istorija, bet paliko impulsus, virpesį ar pėdsakus.

F. Galliani gimė 1962 m. Italijoje, bet būdama devyniolikos persikėlė į JAV. Čia ji studijavo Vašingtono Corcoran meno mokykloje. Dabar ji gyvena ir dirba Niujorke. Pasak menininkės, galimybė studijuoti daugelį dalykų: nuo fotografijos iki tapybos, nuo grafinio dizaino iki anatomijos, nuo spalvų teorijos iki trimačio dizaino, padėjo jai labai tvirtą pagrindą ir tuo pačiu paskatino kurti mišria technika.

Parodos kuratorius Enzo Fornaro.

Paroda veiks: 2013 03 23-2013 04 21

  

  

  

DAUGIAU