Gatvės teatrų festivalis “Mozaika”

Gatvės teatrų festivalis “Mozaika”

Rugsėjo 19-20 dienomis  Vilniaus senamiesčio teatras penktą kartą kviečia žiūrovus į  Vilniaus tarptautinį gatvės teatrų festivalį „Mozaika”. Festivalio dalyvius matysite Pilies gatvėje Amatininkų naujų paviljonų fone bei Sirvydo skvere. Net ir šiuo sunkiu metu atsirado aštuoni kolektyvai, kurie nori tęsti, jau tradiciniu tapusį, festivalį, pasiekiantį tuos, kuriems menas teatro salėse neįkandamas.

Festivalis vyks minimaliomis priemonėmis, bet su maksimaliu atsidavimu, noru išsakyti, kas skauda, rūpi, svarbu, gražu. Tam bus naudojamos labai skirtingos išraiškos priemonės, būdai ir tik žiūrovų reakcija, dalyvavimas veiksme, bus atsakas, ar palietėme, pasiekėme sielos slapčiausias, jautriausias kerteles.

Šių metų festivalyje matysite Forumo teatrą O2, su programa „Pilietiški pietūs”, kuriame dalyvauja tik profesionalūs aktoriai, Vidos Lipskytės teatro studijos dalyvius su spektakliu „Lagaminų miestas”, pateiktas kitaip, nes viskas kinta, priklauso nuo vietos, publikos, dalyvių. Bus du kolektyvai iš Trakų: “Šokio ir ugnies studija “Čiutyta” su folklorine misterija “Gabijos burtai” – sakme iš amžių glūdumos ir fakyrų klubas „Viduramžių pasiuntiniai”, gundysiantys mistišku ugnies šokiu pasinerti į svajonių pasaulį.

Jau antrą kartą festivalyje „Mozaika” dalyvaujantys Vilniaus fakyrų klubai „Ugnies ženklai” ir „Altaja” parengė naujas teatralizuotas ugnies šou programas. Labai džiaugiamės, kad krizės nepabūgo ir atvyks, mūsų draugais tapęs Maskvos ugnies gatvės teatras „Feniks”. Jaunų aktorių kolektyvas, žavės žiūrovus dviem visiškai skirtingomis pasakomis: „Pelenė” ir „Ledas ir ugnis”. Mačiusieji „Feniksą” pernai supras, kad tai tikrai bus reginys, prasibraunantis į širdį, pripildantis džiaugsmo, šilumos.

Festivalio metu turėsite galimybę užsukti į Vilniaus senamiesčio teatro „Gytpirtę”- stebuklingą pirtį, kurioje gydomas ne tik kūnas, bet ir siela, jau tapusią tradiciniu atributu festivalių metu. Galėsite dalyvauti   kūrybinėse laboratorijose, atvirose pamokose.

Tad nepasididžiuokite ir apsilankykite Vilniaus senamiesčio teatro organizuotame tarptautiniame gatvės teatrų festivalyje „Mozaika” rugsėjo 19 dieną nuo 13 val. iki 22 val. bei sekmadienį nuo 20 val. iki 22 val. Pilies gatvės Amatininkų turgaus teritorijoje bei Sirvydo skvere.

FESTIVALIO PROGRAMA:

Rugsėjo 19 diena, šeštadienis

13.00 val. Akcija „Gytpirtė”, vieta Amatininkų turgus
Vilniaus senamiesčio teatro akcija „Gydpirtė”: stebuklingas būstas – tai pirtim pavirsta su žolių garine, tai gydomųjų žolelių „profilaktoriumu”, kur gydoma stebuklinga žolelių arbata, tai meditavimo vieta su taškiniu masažu. Visiems pagal pageidavimus. Gera nuotaika garantuota.

14.00 val. Forumo teatras 0 2, vieta Amatininkų turgus
Forumo teatro pasirodymas „Pilietiški pietūs”. Tai socialinis teatras, kalbantis apie visuomenes tarpusavio ryšius, iš to kylančius ginčus, apie vyraujančius žmonių nusistatymus, gyvenimo būdą, apie šiuo metu aktualius visuomeninius, aplinkos, politinius klausimus. Tai ne individualiam saugiam stebėjimui skirtas pasirodymas, bet aktyvus nuomonių apsikeitimas tarp žiūrovo ir
aktoriaus – per scenoje vykstantį veiksmą. Forumo teatro tikslas – ne atsakyti, bet iškelti klausimus, skatinti žiūrovą apmastyti situaciją iš skirtingų pozicijų ir susidaryti savo argumentuotą nuomonę. Festivalyje forumo teatras O2 kalbės apie pilietiškumą, „su kuo jis yra valgomas”.

15.00 val. Spektaklis „Lagaminų miestas”, vieta Amatininkų turgus
Vidos Lipskytės teatro studijos spektaklis „Lagaminų miestas” – tai žvilgsnis į amžiną problemą – turėti ar būti. Spektaklis gana abstraktus- nėra aiškios situacijos, nėra konkretaus laiko, netgi veikėjus kiekvienas žiūrovas aiškinasi pagal savo gyvenimo supratimą. Mes gyvenam savo įprastą gyvenimą, apsikraudami daiktais, nes “taip reikia”. Bet kartais gali atsitikti kažkas tokio ir tas susikurtas gerbūvis griūna. Tau reikia pradėti viska nuo pradžių. Ar tu darysi ta pati, ar turėsi drąsos keisti savo gyvenimą…

16.00 val. Vilniaus senamiesčio teatro akcija „Gytpirtė”, vieta Amatininkų turgus
Keturi aktoriai-pirtininkai gydytojai gerai įkaitina pirtį, verda puode vandenį, kurį naudoja arbatai, garinėms vonioms daryti, priima „ligonius”, gydo jų kūną ir sielą. Tikrai veikia.

17.00 val. kūrybinės laboratorijos, atviros pamokos, vieta Amatininkų turgus, Sirvydo skveras
Fakyrų klubų parodomoji programa, reprezentacija, kūrybinės laboratorijos, atviros pamokos.

19.30 val. teatralizuota eisena nuo Katedros aikštės iki Pilies gatvės Amatininkų turgaus

20.00 val. Festivalio atidarymo ugnies fiesta. Vieta Amatininkų turgus
Fakyrų klubo „Ugnies ženklai” šou: ar esate patyrę jausmą jog aplinkui esantys išėjimai uždaryti? “Ugnies Ženklai”, pasitelkę ugnį kuria žmogiškų jausmų spektaklį, kurio centre ugnis ir žmogus – esybės, besiblaškančios erdvėse be išėjimų. Pasiklydusios tarp meilės, išdavystės, pavydo, nusivylimo. Viska paprasta bet tuo pačiu ir kitaip – karščiau.

Fakyrų klubas „Altaja”: ugnis užburia akis,
sušildo sielą ir mintis… O jie užburia ugnį, atsiduodami jos įsakymams ir šėlsmui, liepsną apipavidalina, priverčia šokti kartu, kurti nuostabius vaizdinius. Savo meną dovanoja su visada atvira ir liepsnojančia širdimi.

„Feniks”: spektaklis „Pelenė”.
Kiekvienas iš mūsų yra pasaulio širdis. Jungdami mūsų širdis, mes kartu surenkame daugybę pasaulių. Ir tą daugybę pasaulių jie nori mums padovanoti. Gal būt kaip tik dėl to, kad mes visi skirtingi, mūsų pasaulių istorijos tokios nepanašios.
Maskviečių istorija papasakos apie mielą ir gerą mergaitę Pelenę. Mes visi prisimename šią pasaką iš vaikystės, pasaką apie gerumą ir meilę, apie stebuklingus burtus, padedančius žmonėms. Šitoje istorijoje jūs pamatysite platų spektrą instrumentų ugniai valdyti, įdomius pirotechnikos efektus, originalius kostiumus ir kaukes. Spektaklyje artistai vaikščios su kojokais. Pasaka stipriai pagardinta aštriu humoru, tad pasiruoškite iš dūšios pasijuokti.

20 rugsėjo, sekmadienis.

17.00 val. Vieta Sirvydo skveras, Amatininkų turgus
Reikmenų mugė bei naujų produktų pristatymai, demonstracija, parodomosios pamokos visiems pageidaujantiems nedegančiais instrumentais, priemonėmis.

20.00 val. Festivalio uždarymo ugnies fiesta. Vieta Amatininkų turgus
Ugnies ir šokio studija ČIUTYTA festivalyje sukurs folklorinę misteriją “Gabijos burtai” – tai sakmė iš amžių glūdumos, sakmė, kurią seka ugnis, šokis ir muzika, sakmė, kuri pakerės ir įtrauks kiekvieną. Ugnį valdančių fakyrų menas ir grakščių šokėjų žingsniai tamsoje verps iki šiol nematytą judesio voratinklį, o skambantis folkrokas žiūrovus sugrąžins į laikus, kai dar pleveno šventa liepsna, o girios ošė šimtamečiais ąžuolais.”

Fakyrų klubas „Viduramžių pasiuntiniai”.
Mistiškas ir gundantis ugnies šou.
Aistringi ir grakštūs fakyrų judesiai puikiai atskleidžia liepsnos šokio grožį. Paslaptingos kaukės ir ugnimi alsuojantys aukurai, meistriški fakyrų šokiai, skambant užburiančiai muzikai – visa tai išvysite šiame ugnies šou. “Viduramžių pasiuntinių” fakyrų ugnies pasirodymas nepaliks abejingų ir įsimins ilgam.

Užsienio svečių ugnies teatras „Feniks” iš Maskvos. Tai ugnies teatro „Feniks” interpretacija to, kas atsitinka žmogui, kuriam į širdį pataiko ledo skeveldra. Jūs prisimenate Kajų iš pasakos „Sniego Karalienė”. O kaip jam ten, viduje? Aktoriai jums papasakos apie tai. Šitoje programoje tyrinėsite, kaip gali bendradarbiauti žanrai kontaktinio žongliravimo ir ugnies spektaklio.

DAUGIAU