„Gian Trio“ ir Rahele Barzegari – Irano paslaptis

„Gian Trio“ ir Rahele Barzegari – Irano paslaptis

Atlikėjai:

Rahele Barzegari (Raho): vokalas

Ustad Mohammad Zolnouri: taras ir tambūras

Dariush Rasouli: nėjus

Hamidreza Ojaghi: dafas

 

Kauno Kultūros Centras ir GM Gyvai spalio 21 dieną, sekmadienį, kviečia atsiverti persų, kurdų, sufijų muzikai ir griauti visas sienas, visus suvaržymus tarp laikmečių, šalių, žmonių bei širdžių.

 

Persų klasikinė muzika yra vienas seniausių ir iškiliausių Rytų muzikos papročių, savo ištakomis siekiantis dar antikinių civilizacijų laikus. Tarp populiariausių persų instrumentų – taras (penkiastygė ilgakaklė liutnia), setaras (keturstygė liutnia), dafas (didelis siauro rėmo būgnas su metalo grandžių žvangučiais), tanbūras (styginis intrumentas, turintis tris ar daugiau stygų), nėjus (pučiamasis instrumentas, priklausantis fleitų šeimai), kuriuos pristatyti ir jais kuriamas magiškas persų, kurdų, sufijų tradicinės muzikos gijas išausti atvyksta „Gian Trio“ ir Rahele Barzegari (Raha).

„Gian Trio“ ir Rahele Barzegari susitelkimas – tai švelnus, svaigią, paslaptingą atmosferą kuriantis ir religinėse praktikose naudojamas nėjus, Irano šventėse bei ritualuose svarbią reikšmę turintis dafas,  Artimųjų Rytų muzikoje nepamainomas tambūras ir… dainuojanti solo atlikėja iš Irano.

 

Bilietai: https://goneplan.lt/lt/renginiai/muzika-koncertai/gian-trio-rahele-barzegari

DAUGIAU