Gintaras Januševičius // Sapnų gaudyklė

Gintaras Januševičius // Sapnų gaudyklė

2017 m. balandžio 9 d., 18 val.
Sapnų gaudyklė
Gintaras Januševičius
Fortepijonas, Lietuva

Derek Woods · Dreamcatcher (Sapnų gaudyklė)
Ludwig van Beethoven · Sonata cis-moll, op. 27/2 (Mėnesienos sonata)
Frédéric Chopin · Skerco h-moll, op.20
Peter Klatzow · Makoemazaan (Vandenų nimfa)
Franz Schubert / Franz Liszt · Erlkönig (Girių karalius)
Aleksandr Skriabin · Preliudas B-dur, op.11/21
Julius Andrejevas · Lemtis
György Ligeti · Musica Ricercata II
Sergej Rachmaninov · Etiudas-paveikslas c-moll, op.39/7 (Laidotuvių maršas)
Claude Debussy · Clair de lune (Mėnulio šviesa)

Pianistas Gintaras Januševičius muzikos pasaulyje sužibėjo 2004-aisiais, tapęs jauniausiu prestižinio Monrealio muzikos konkurso finalininku. Konkurso metu jo skambintų Sergejaus Rachmaninovo „Etiudų-paveikslų“ op. 39 interpretaciją gyrė ne vienas pasaulinio garso pianistas, o šio atlikimo įrašą ir dabar tebetransliuoja įvairių šalių klasikinio radijo stotys.

Pirmą kartą su orkestru Gintaras skambino būdamas 15 metų, šiek tiek vėliau debiutavo Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje. Po to įvairias solines ir kamerines programas jis grojo Lietuvoje ir užsienyje: daugiau nei dvidešimtyje Europos miestų, Jungtinėse Valstijose, Japonijoje, Kinijoje, Brazilijoje ir Izraelyje.

Gintaras mokėsi Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje ir Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje, vėliau studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Hanoverio aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje. Jo mokytojai buvo profesoriai Bernd Goetzke, Vladimiras Krainevas, Lazaris ir Valentina Bermanai.

Jis yra koncertų ciklo „Plathner’s Eleven“ įkūrėjas ir garbės meno vadovas, vadovauja dviem koncertų salėms ir dviem muzikos konkursams. Kasmet skaito paskaitas ir veda meistriškumo kursus įvairiose šalyse – nuo Latvijos iki Japonijos.

DAUGIAU