Grafikos darbų ir fotografijų paroda LAISVĖS KAINA

Grafikos darbų ir fotografijų paroda LAISVĖS KAINA

Parodos atidarymas gegužės 22 d. 15 val.

Paroda skirta Lietuvos ir Zalcburgo žemės kultūrinio bendradarbiavimo 45-mečiui

Trijų Austrijos menininkų dėmesio centre – Lietuvos kelias į nepriklausomybę, kuris stalinizmo metais buvo paženklintas milžiniškomis tremtimis ir represijomis, taip pat Baltijos kelias – kovos už laisvę kulminacija – beveik 2 milijonų žmonių grandinė, sujungusi visas tris Baltijos valstybes.

Kūriniuose atspindėti ir skaudžiausi tautos istorijos lūžio momentai – Sausio 13-osios tragedija, kai dėl nepriklausomos valstybės ateities žuvo keturiolika Laisvės gynėjų.

P. Ryderio kūriniuose originalia menine forma traktuojama Lietuvos istorija, R. Ryder fotografijose atskleidžiama sovietų okupacija, trėmimai, o H. Engelhart abstrakčiuose darbuose atsispindi Baltijos kelias.

Paroda skirta Lietuvos ir Zalcburgo žemės kultūrinio bendradarbiavimo 45-mečiui. Projekte, kurį globoja Prezidentas Valdas Adamkus, dalyvauja penki miestai, nuo seno bendradarbiaujantys su Austrija, – Panevėžys, Vilnius, Kaunas, Telšiai ir Klaipėda.

Parodos rengėjai – Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Austrijos Respublika grupė, Panevėžio miesto dailės galerija ir Panevėžio miesto savivaldybė.

Projektą globoja Prezidentas Valdas Adamkus

Parodos rengėjai:

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Austrijos Respublika grupė

Panevėžio miesto dailės galerija

Panevėžio miesto savivaldybė

 

DAUGIAU