Grafikos paroda „Anksčiau – dabar“

Grafikos paroda „Anksčiau – dabar“

Šių metų rugsėjo 13 d., penktadienį, 17:00 val., „Klaipėdos galerijoje” (Bažnyčių g. 4/ Daržų g. 10) atidaroma jubiliejinė Onos Šimaitytės – Račkauskienės grafikos paroda „Anksčiau – dabar”.
Parodoje eksponuojami įvairių laikotarpių oforto ir monotipijos technikomis atlikti darbai pristatys įvairialypę grafikės kūrybą.

1972 metais O. Šimaitytė-Račkauskienė baigė grafikos studijas Vilniaus dailės akademijoje. Klaipėdoje dailininkė gyvena jau ketvirtį amžiaus, čia sukūrė brandžiausius darbus. Ji dirba įvairiose grafikos srityse: kuria estampus, taikomąją grafiką, ekslibrisus. O. Šimaitytės-Račkauskienės kūrybos kelyje būta ir žaislų siuvimo, ir fotografijos, ir eilėraščių – tokia įvairovė atskleidžia vis naujų potyrių ir įkvėpimo ieškančią individualybę. Nors dailininkė mėgsta monotipiją, piešia pastele, svarbiausia jos grafikos technika yra ofortas. Oforto technika atlikta ir didžioji dalis ekslibrisų – sunku išvardinti visas šalies ir tarptautines ekslibrisų parodas, kuriose ji dalyvavo ir pelnė apdovanojimų.
Lietuvos istorija, kultūros paveldas, lietuvių liaudies kūrybos – tautosakos, mitologijos, meno klodai – sudaro O. Šimaitytės-Račkauskienės kūrinių idėjinį ir vaizdinį pagrindą. Jos grafikos motyvai paprasti: paukštis, medis, lizdas, knyga, liaudiška skulptūrėlė, pamario krikštas, kelias… Tradicinis motyvas grafikės kūriniuose kūrybiškai interpretuojamas, o jo paprastume regime iš tėvų gautą, iš tėviškės laukų atsineštą ir miesto civilizacijos apsuptyje išlaikytą esminių vertybių suvokimą. Emocionaliems O. Šimaitytės-Račkauskienės kūriniams būdinga subtili tonų gradacija, smulkus štrichas, netikėti rakursai ir sugretinimai, juose atsiskleidžia ir kūrėjos asmenybė, ir laikotarpio meniniai siekiai.

Paroda „Anksčiau – dabar” veiks iki spalio 10 d.

 

DAUGIAU