Gražiosios Lietuvos ir Latvijos pilys

Gražiosios Lietuvos ir Latvijos pilys

Gražiosios Latvijos ir Lietuvos pilys
Bauskė – Rundalė – Biržai

Anksti ryte išvykstame iš Vilniaus. Sėkmingai kirtę Latvijos sieną, vykstame į Rundalę– rūmus, dar vadinamus „mažuoju Versaliu“. Tai B. F. Rastrelio šedevras, pastatytas Kuršo kunigaikščio E. J. Birono užsakymu. Intriguojančios savininkų gyvenimo istorijos aidi restauruotų rūmų salėse, kurios puošnumu sužavi kiekvieną. O kai apsilankome prancūziško stiliaus parke, kuris yra neatskiriama Rundalės ansamblio didybės dalis, prižadame sau, kad čia dar sugrįšime!

Ir štai jau vykstame į Bauskę. Lankomės Bauskės pilyje. Storos akmens sienos, gynybinės angos ir aukšti bokštai – viskas atrodo masyvu, didinga, grėsminga. Tai visiškas kontrastas ką tik patirtiems įspūdžiams. Vaikščiodami po šį gynybinį įtvirtinimą, pamėginkime pasijausti Livonijos ordino kariais, kurie čia šeimininkavo XV a. Pakilkime į vieną restauruotą kuorą, kur atsiveria apylinkių panorama… Įdomu, kaip ji atrodė prieš 600 metų?

Mūsų autobusas jau rieda link Lietuvos. Sukame į Biržus, dar vadinamus Radvilų miestu. Biržų Radvilų šakos pradininkas buvo Jurgis Radvila – lietuviškosios Džiuljetos Barboros Radvilaitės tėvas. Atstatytoje Biržų pilyje šiandien gyvenimas verda. Durys nuolat atidarytos biržiečiams ir Biržų miesto svečiams, nes čia įrengta biblioteka, savivaldybės posėdžių salė ir jaukus Biržų krašto muziejus “Sėla”, kurį būtina aplankyti. O didžiausio dėmesio susilaukia unikali ekspozicija “Alaus kelias” bei siūloma ypatinga folklorinė aludarystės programa “Žaldoko alus”. Čia mes pamatysime alaus gamybai naudotus įrankius, išgirsime pasakojimus apie visas alaus gamybos subtilybes. Kartu dalyvausiantis folklorinis ansamblis “Šiaudela” padainuos biržietiškų dainų apie alų, paskudučiuos, pūs ragus ir kartu su mumis pašoks. Turėsime galimybę paragauti biržietiško alaus, naminės duonos ir sūrio, išmoksime biržietišką alaus himną. Ne veltui Biržai vadinami alaus sostine, o biržiečių alaus gardumas ir stiprumas prilygsta miestelėnų svetingumui!

Pasisotinę muziejaus programomis, keliausime po Biržus. Prieš akis iškils vienos iš gražiausių šventovių Biržų rajone – Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios bokštai. Perėję seniausią Širvėnos dirbtinį ežerą ilgiausiu pėsčiųjų tiltu (525 m. ilgio), pasieksime buvusią grafų Tiškevičių rezidenciją – Astravo dvarą.

Atsisveikinę su Biržais, sukame Vilniaus link. Vėlai vakare grįžtame namo.

Paslaugos: 
kelionės dokumentų sutvarkymas;
kelionė patogiu autobusu;
gidas – vadovas.

Mokami objektai: Bilietų kaina į mokamus ekskursinius bei pramoginius objektus į kelionės kainą neįskaičiuota. Ekskursinei programai rekomenduojama turėti apie 7 LVL, Biržuose (Ekskursija ir alaus degustacija su vaišėmis Biržų pilyje) – apie 20 LTL

Pastabos: Atsižvelgiant į objektyvias sąlygas, kelionių organizatorius gali keisti suplanuotą kelionės programą ir objektų lankymo eiliškumą.

Būtini dokumentai: LR piliečio pasas arba asmens identifikavimo kortelė.

Papildoma informacija ir registracija
tel. 5 2724805, 8 685 10 318 arba el. paštu [email protected]

 

KIVEDA – visada kelyje

DAUGIAU