Green Night

Green Night

GREEN NIGHT – naktis, kurios kasmet laukia visos Lietuvos „klubinėtojai” – rugsėjo 28-ąją turės ką pasiūlyti net išrankiausiam muzikiniam skoniui. Šiais metais kokybiškai klubinei kultūrai žalią šviesą uždegs net 19 sostinės vietų, naktinių klubų atvirų durų naktį paversdami pirmuoju Lietuvoje klubiniu festivaliu.

 

Kartu su pagrindinėmis scenomis „Lofte”, „Soulbox” ir „Studio 9″, gera muzika ir nuotaika po atviru dangumi liesis „Vienuolyno kieme” ir „Vasaros terasoje”. Pasiilgę uždaresnių erdvių kviečiami apsilankyti klubuose „Opium”, „Tamsta”, „Posh”, „Balti drambliai”, „Raketa”, kokteilių baruose „Moscow”, „Coco Restobar”, „Shooters” ar baruose „Briusly”, „Misterija” ir „Artistai”. Klubinei karštinei neatsispyrė ir vyninės „Vinchenso”, „Vinchenzo Mimoza” bei alinė „La Birra”.

 

Menų fabrike „Loftas”, muzikinius kokteilius maišančiame „Soulbox” ir jaukiausiame Gedimino prospekto taške „Studio 9″ įsikurs ne šiaip muzikantai, o klubą atstovaujančios multikultūrinės muzikinės šeimos.

 

„Loftą” naktinių klubų festivalio metu okupuos Newtown Party Crew šeima. Jos priešakyje – DJ Cam iš Prancūzijos, nuolatinis eksperimentatorius, savo šalyje vadinamas „žmogumi, gebančiu ištraukti emocijas iš mechanizmų”. Hip-hop‘ą maišęs su džiazu, išbandęs trance muzikos ritmus ir soulą, DJ Cam laikomas house muzikos ir abstrakčiojo hip-hop‘o meistru, meilę muzikai įrodžiusiu iškart po baigtų verslo studijų pasukdamas didžėjaus keliu.

 

Kartu su DJ Cam Newtown Party Crew papildys ir Blockhead, užaugęs Niujorko širdyje – Manhetene – ir iš ten atsinešantis tikrą amerikietiškojo hip-hop‘o skambesį. Per plauką netapęs reperiu, Blockhead neapsiriboja tik ritmų kūryba repuojantiems – jo karjeros istorijoje yra ir breiko bei instrumentinės muzikos, kurių sintezė neabejotinai užipildys ir „Lofto” erdves.

 

Hip-hopo didžėjų kompanija negali apsieiti ir be tituluočiausio šalies plokštelių meistro – DJ Mamanios. Paskutinis prie „Lofte” įsikūrusios muzikinės šeimos jungsis Viktoro Diawaros projektas „NO DJ‘s”, jau pamiltas publikos už „mash-up‘us” – muziką, kuriamą elektroniškai arba gyvai miksuojant ir sinchronizuojant kelias ar daugiau skirtingų muzikinių stilių instrumentines bei vokalines dainas.

 

Dar viena didžioji scena įsikurs „Soulbox‘e”, o kartu su ja – ir Mondayjazz šeima. Buriančiai muzikos mylėtojų bendruomenę, kuriančiai miksų ir vakarėlių serijas „Mondayjazz” komandai – Justui Fresh ir Tadui Quazar – pastiprinimą suteiks Lil Silva iš Didžiosios Britanijos, miksuojantis house, UK funky ir grime stilius.

 

Prie „Soulbox‘o” muzikinio pulto stos ir visas desantas lietuvaičių. Pirmasis – Mariage Proposal, teigiantis, kad jo pseudonimas siūlo su klausytojais „susižieduoti ausimis”. Ar pavyks tai padaryti, paaiškės tik „Green night” metu, skambant Marriage Proposal kuriamam idm/dubstep/glitch žanrų mišiniui.

 

Po intelektualios elektroninės muzikos gūsio vienas po kito į sceną lips Lietuvos „beatmaker‘ių” tėvu tituluojamas Vaiper Despotin ir pirmojo lietuviškojo beats kūrinio autorius Jacques Gaspard Biberkopf.

Trečiojoje pagrindinėje scenoje „Studio 9″ namus įsirengs Disco Mafia Social Club šeima, atstovaujama Tiger & Woods, Manfredo ir pačių „Disco Mafia” judėjimo, puoselėjančio aktualią šokių muziką ir „loftinių” vakarėlių tradicijas, iniciatorių Fast Edie & Zhill. Pastaruosius, maišančius funk, soul ir house garsus,scenoje keis Manfredas iš „Metal on Metal” su elektroninės šokių muzikos ritmais. „Studio 9″ vakarėlis kluminaciją pasieks su svečiais – disko muzikos genijais italais Tiger & Woods, savo muziką apibūdinantiems kaip „ateities bugis”.

 

Nors trys pagrindinės GREEN NIGHT scenos su didžėjais iš užsienio žada tikras muzikines audras, joms nusileisti nė neketina kiti klubinio festivalio dalyviai. „Vasaros terasa” rudenį ir darganą vis kartu su gausia elektroninės šokių muzikos komanda. Jos sąrašuose – ne tik mylimi šokių muzikos gerbėjų, bet ir MTV įvertinti „Happyendless”, „K.U.B. Collective” atstovai Pakas ir Roadsman, techno muziką su įvairiausiais stiliais maišantis Benua ir pats terasos savininkas ispanas Ruben.

 

Užsukusius į „Vienuolyno kiemą” čia stabtelėti privers viena originaliausių ir šviežiausių Lietuvos grupių „Proper Heat”, kurianti tik jai vienai būdingą elektroninės, džiazo ir disco muzikos stilių mišinį. Įsibėgėjusius šokių muzikos ritmus prie pulto perims sveikatai visai nepavojingo disco viruso nešiotojas Martin Virgin. Kitas – repo – virusas bus paskleistas klube„Tamsta”, kur sienas drebins energingųjų Dee&Kamy eilės, o hip-hop‘o plokšteles suks DJ Swix.

 

„Opiume” ir „Briusly” triukšmaus moderniojo disco pranašai Saulty & Bradka, scena besidalijantys su Mindu MiniMe & Kelmu. „Baltuose drambliuose” senamiestį žadins jungle scenos veteranas Cr-edit a.k.a Doctah Jahngle, dub ir regio mėgėjams puikiai pažįstamas Gonzaless ir Papa D. Visa paletė artistų muzikuos „Artistuose” – aktualiosios muzikos grupė „VRR”, indie grojantys „Without Letters” bei „Kazam!”, repo rokeriai intriguojančiu pavadinimu „Part Time Porn”. Teptuku visas muzikines spalvas sumaišys Dj‘s Rock’n’robot.

 

Vakarėlius, kuriuose dingsta gravitacija, rengiančioje „Raketoje” GREEN NIGHT metu į kosmosą nuneš Harvey Clef, Remedy ir Vezhlas. „Coco Restobar” lankytojus linksmins DJ Gedismo ir saksofonistas Aistis Lansbergas, o „Shooters” linguos pagal DJ Luno ir Dress Code: GREEN muzikinius kokteilius. Tie, kas gero savaitgalio neįsivaizduoja be taurės vyno, irgi neliks nuvilti: prie jo, raudono ar balto, puikiai derės „Vinchenso” skambanti DJ Igno Geštauto ir DJ Arno D grojama muzika, o „Vinchenso Mimoza” – DJ Mindaugo Will’nonio ir DJ Stepan Bitus set‘ai. Alaus mėgėjai galės pasinerti į 80-ųjų dvasią „La Birroje”, kol visi, mėgstantys išskirtinumą, rinksis specialiai klubiniam festivaliui sukurtas muzikines programas žadančiuose „Posh” ir „Moscow”. Baras „Misterija” taip pat ruošiasi atsakingai: čia vienai nakčiai apsistos Pranza, Stiopa, Sleeper ir Vidmantas Savikūra.

 

„Kaimynai būna kerštingi – taškykis klubuose, ne namie!” – sako festivalio organizatorius Tuborg, padirbėjęs iš peties ir trečius metus iš eilės nemokamai atidarydamas klubų duris pasirūpinęs, kad taškytis būtų kur, visiems pakaktų vietos ir geros muzikos. Vienintelis naktinių klubų festivalis mūsų šalyje – jau rugsėjo 28-ąją, kartu su kokybiškos klubinės kultūros ambasadoriais ir dalyviais!

DAUGIAU