Grikių šventė Alytuje

Grikių šventė Alytuje

Jau ketvirti metai Dzūkijos širdy – Alytuje – šurmuliuoja grikių šventė. Šiemet šventė „Visa dzūkelio sveikata iš grikio…“ visus draugėn į Jaunimo parką kviečia rugsėjo 9 dieną. Kviečiam paragauti, pačiupinėti, išbandyti, sužinoti, paklausyti, pažiūrėti, pažaisti, užkąsti…
Daugiau apie grikį, jo istoriją bus galima pasiklausyti edukacinėje programoje „Grikių istorijos“, kuri suteiks galimybę išmėginti tradicinį grikio apdirbimą senoviniais įrankiais. Taip pat visų lauks pamėgta grikiada, kurioje vyks grikšaškių turnyras, baudgrikių metimai, ir estafetinės – komandinės varžybos. Šeimoms pasiūlysime išbandyti orientacines varžybas „Grikių lobio paieška“. Daugiau sužinoti apie grikio nepaneigiamą naudą sveikatai kviečiami pasiklausyti įdomių paskaitų. Šventės metu savo pasirodymus dovanos Ieva Narkutė,  Domantas Razauskas ir Saulius Petreikis, Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinės mokyklos folkloro ansamblis „Serbenta“,  Eičiūnų folkloro ansamblis „Vieversa”. Bus pristatytas specialiai Grikių šventei sukurtas spektaklis apie grikį.
Grikių šventėje galima paragauti grikių košės, pakaštavoti grikinių blynų bei pasivaišinti grikių žiedų arbata. Gaminiais iš grikių lukštų prekiaus „Grikės“ atstovai.  Grikinių miltų ar grikių žiedų arbatos buvo galima įsigyti iš kaimo turizmo sodybos „Grikucis“ atstovų rankų, bus galimybė įsigyti ir kitų produktų iš grikių. Mažai kam žinomą raugo keramiką demonstruos Alytaus dailiųjų amatų mokyklos keramikai. Meniniame kalnelyje mažieji turės galimybę lipdyti grikinius koliažus, naudodami grikių kruopas, lukštus, miltus, žiedus, gamins lėlytes ir atvirukus.

DAUGIAU