Grupės “Marga Muzika” albumo pristatymas

Grupės “Marga Muzika” albumo pristatymas

2013 m. gegužės 29 d. 19 val. įvyks grupės „Marga muzika” debiutinio albumo pristatymo koncertas. Renginys organizuojamas Vilniaus Mokytojų namų kiemelyje (Vasaros terasoje).

„Marga muzika” – tai pasaulio muzikos grupė, atliekanti įvairių tautų folklorinę muziką, apvilkdama ją netradicinių instrumentų skambesiu. Programoje lietuvių liaudies dainas bei sutartines papildo senosios latvių, slavų, Balkanų bei kitų šalių melodijos, palydimos mandolinos, violončelės ar dūdmaišio garsų. Vienos kalbos neturinti daina, lyg tūkstantį kartų girdėta melodija tai – „Marga muzika”.

Ilgai trukę įrašai pagaliau davė taip lauktų vaisių. 2013 m. gegužę, kartu su tikruoju pavasariu Lietuvoje pasirodžiusiame pirmajame grupės albume (tuo pačiu pavadinimu „Marga muzika”) įrašytos aštuonios skirtingų tautų: lietuvių, latvių, gudų, lenkų, armėnų, net tuvių dainos. Kūriniuose susivienija įvairios tautų kalbos, skambios autentiškos melodijos, įvairiaspalvės aranžuotės ir įvairiapusė muzikantų patirtis.

2013 metų pradžioje kolektyvą sukrėtė didelė netektis. Vasarį pasaulį paliko išskirtinio balso savininkė, „Margos muzikos” vokalistė bei fotografė Aliona Bondarenko, tačiau jos balsas amžinai skambės pirmajame, būtent jai dedikuotame grupės muzikiniame albume.

Daugelis  „Margos muzikos” narių yra muzikos profesionalai, groja ar dainuoja ir kitose įvairių žanrų grupėse – nuo metalo iki roko ar net klasikos. Būtent ši įvairovė grupei įnešė nepakartojamą prieskonį, kurį jau spėjo įvertinti ne tik Lietuvos, bet ir daugelio užsienio muzikos festivalių publika bei žiniasklaida.

Nuo pat susikūrimo grupė jau surengė ne vieną solinį pasirodymą, bei dalyvavo didžiausiuose Lietuvos muzikiniuose renginiuose ir festivaliuose, tokiuose kaip: „Mėnuo Juodaragis”, „Kilkim žaibu”, „Skamba skamba kankliai”, „Suklegos” ir tt.  Taip pat koncertavo tūkstantinėm miniom Rusijoje festivaliuose „Pustyje Cholmy” ir „Urožai”, bei dalyvavo „Wilno w Gdansku” Lenkijoje. Pereitais metais grupė pasirodė ir „Kristupo vasaros festivalyje”, buvo surengtas solinis koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje. Taip pat 2012 m. grupė ne kartą vyko į Lenkijoje organizuojamus festivalius bei koncertus. Grupės vokalistės dalyvavo bendrame pasirodyme su populiarios Tuvos Respublikos grupės „Yat-Kha” nariais Vilniuje. Šiais metais „Marga muzika” yra kviečiama į Krokuvą, Niurnbergo „Bardentreffen” festivalį, o rugsėjį – į viso pasaulio atlikėjų forumą Bulgarijoje. Be abejonės kolektyvas pasirodys ir Lietuvos didžiuosiuose kasmetiniuose post-folk festivaliuose.

Grupė taip pat yra paruošusi ir vien tik vokalinę programą. Koncertų metu skamba nepaprastai spalvingos, senosios, autentiškos įvairių tautų dainos. „Margos muzikos” nariai organizuoja įvairius seminarus, kuriuose mokoma lietuvių liaudies dainų, sutartinių, šokių, aiškinamos jų prasmės, supažindinama su senaisiais lietuvių papročiais bei tradicijomis.

Nariai:

Laurita Peleniūtė – vokalas, tambūrinas, perkusija, dambrelis, vadyba.

Jekaterina Pranevič – vokalas

Eglė Jačauskienė – vokalas

Dovilė Rimšaitė – violončelė

Enrikas Slavinskis – akustinė, elektrinė gitaros

Paulius Rūkas – bosinė gitara,

Evaldas Babenskas – mandolina, vokalas

Martynas Švedas – būgnas, fleita, lumzdelis, dūdmaišis, vokalas.

DAUGIAU