Grupės „Sen Svaja“ koncertas

Grupės „Sen Svaja“ koncertas

Vasario 15-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijos erdvė prisipildys jausmingos, prasmingos, mistiškos grupės „Sen Svaja“ muzikos.

Raganiško arba dar vadinamo gentiško (tribal) folkloro grupė iš Vilniaus – SEN SVAJA susibūrė 2010 metais. Pagrindinės narės visus magiškus devynerius metus išliko dar vaikystėje susitikusios draugaitės.

Dažnai grupės sudėtį paįvairindavo vyriškos giminės muzikantas. Būta ir gitaristų, lumzdelininkų, perkusistų, būgnininkų bei elektroninės muzikos atlikėjų. Tačiau pagrindinė sudėtis išliko moteriška.

Dar 2019 metais grupė patyrė virsmą: viena narė iš jaunos moters virto motina, ir tuomet kita kūrėja rado savo vietą grupėje.
Taigi dešimtaisiais gyvavimo metais „Sen Svają“ sudaro trys kūrėjos: Agota Zdanavičiūtė-Bėkštė, Dorotė Girskienė bei Justina Kaminskaitė. Dabar jos jus džiugins, liūliuos, užburs balsais, pažadins jūsų gylį, pakylės į aukštumas.

Grupės vardas „Sen Svaja“ kilęs nuo prūsų kilmės žodžių „sen swajjais“, reiškiančių „su savais“. Tad kaip ir pačioje grupės gyvavimo pradžioje, taip ir dabar narės laikosi savo tikėjimo, kad savas yra ne tik tas, kuris stovi tarp mūsų, bet ir tas kitas, kurio galbūt nematyti.

Pasiklausykite: https://www.youtube.com/watch?v=4lV4XHD9xxg

Koncerto metu taip pat bus galima apžiūrėti parodą „Estampas”, kuri pristato žinomus dabarties vyresnės kartos menininkus, savo kūryboje ištikimus tradicinėms grafikos technikoms.
Tai akademiškai parengta grafikos darbų ekspozicija iš privačių autorių kolekcijų, atspindinti klasikinių grafikos technikų įvairovę lietuvių grafikos istorijos kontekste: linoraižinys, medžio raižinys, ofortas, litografija, šilkografija, mišri technika.

Visų – jaunų, senų, mažų šeštadienio popietę laukiame adresu Vilniaus g. 39 (Vilniaus mokytojų namai).
Koncerto pradžia 17.00 val.
Durys atidaromos 16.30 val.
Kaina 5 eurai. Vaikams iki 8-erių metų įėjimas nemokamas.
Bilietų kiekis ribotas.

DAUGIAU