Guoda Gedvilaitė (fortepijonas). “Mokytojas ir mokinys”

Guoda Gedvilaitė (fortepijonas). “Mokytojas ir mokinys”

Pianistės Guodos Gedvilaitės koncertinė programa „MOKYTOJAS IR MOKINYS“

Tai dar vienas Palangoje vyksiančio Tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio koncertas, kuris suteiks atostogoms nepakartojamų įspūdžių.

Lietuvos melomanams pianistės Guodos Gedvilaitės pristatyti nereikia. Tarptautinių M. K. Čiurlionio, N. Rubinšteino Paryžiuje ir F. Chopino Hanoveryje pirmųjų vietų laimėtoja ir daugybės kitų konkursų laureatė Lietuvos vardą garsina toli už mūsų šalies ribų. Kiekvienas pianistės koncertas tampa tikra švente klausytojams. Galinti atlikti praktiškai bet kurį fortepijoninį kūrinį, G. Gedvilaitė savo koncertų programoms renkasi tik tuos opusus, kurie turi gilesnę prasmę ir pasakoja kokią nors istoriją.

Ne išimtis ir pasirodymas legendinio Palangos Kurhauzo scenoje, kuriam pianistė pasirinko tarpusavyje tampriais mokytojo ir mokinio ryšiais susijusių romantikų kūrinius.

Pirmoje programos dalyje skambės vokiečių pianisto, dirigento ir kompozitoriaus Carlo Reineckes keturi kūriniai fortepijonui iš 1865 m. sukurto ciklo „Pietų kraštų fantastinės pjesės“. Romantinės epochos atstovas C. Reinecke buvo žymi figūra Vokietijos muzikos pasaulyje. Jis daugiau nei tris dešimtmečius vadovavo žymiajam Leipcigo Gewandhauso orkestrui ir dėste fortepijono specialybę bei kompoziciją konservatorijoje bei išugdė tokias žvaigždes, kaip Edvardas Griegas, Leošas Janačekas, Isaacas Albenizas, Maxas Bruchas ir kt. C. Reinecke‘s klasėje studijavo ir Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

Būtent todėl pirmąją dalį G. Gedvilaitė baigs klausytojų itin pamėgtu M. K. Čiurlionio ciklu „Trys preliudai viena tema“.

Antroje dalyje pianistė kūrinių pagalba pasakos jau kitų genijų istoriją – iškilaus prancūzų kompozitoriaus ir pedagogo Gabrielio Faure ir talentingojo jo studento Maurice Ravelio pažintį ir įtaką kūrybai. Nors mokytojo ir jo mokinio santykiai nebuvo paprasti, Ravelis vadinamas vienu žinomiausiu savo dėstytojo studentu, pasisėmusiu iš savo pedagogo neįkainojamos patirties. Būtent šią istorijos dalį atspindintys G. Faure ir M. Ravelio kūriniai skambės antroje šio koncerto dalyje.

 

PROGRAMA:

I dalis

Carl REINECKE (1824-1910)

Pietų kraštų fantastinės pjesės op. 86 (1865):

Po kiparisais

Bolero

Gondoliera

Neapolio mandolinininkas

Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS (1875-1911)

Trys preliudai viena tema b-moll VL 269-271 (1904-06)

***

II dalis

Gabriel FAURE (1845-1924)

Impromptu op. 25 (1881/2)

Impromptu op. 31 (1883)

Impromptu op. 34 (1883)

Maurice RAVEL (1875-1837)

Alborada del grazioso iš „Miroirs“ (1905)

Pavane pour une infante défunte (1899)

La Valse (1920)

Poeme choregraphique pour orchestre

 

Daugiau informacijos apie Tarptautinį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį www.klasika.org
 
***
Pirkdami bilietą į koncertą, neprieštaraujate, kad renginys būtų fotografuojamas ir/ar filmuojamas, o vaizdinė medžiaga viešinama VšĮ “Klasika LT” internetinėje svetainėje, socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidoje.
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]

Durys atidaromos: ~19:30
Renginio trukmė: ~2:00
Pertraukos: yra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 7 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: N-5
Nuolaidos:
– studentams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą);
– asmenims, turintiems Palangiškio kortelę 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą).

DAUGIAU