Gyvasis muziejus Pakruojo dvare

Gyvasis muziejus Pakruojo dvare

Kiekvieną šeštadienį Pakruojo dvaras kviečia grįžti šimtą metų atgal ir patirti atgijusį dvaro gyvenimą. Kiekvienas ponas, dama, mažasis ponaitis ar panelytė čia gali tapti tikru dvariškiu. Prieš akis iškils dvaro ūkio darbai, kumečių ir dvaro Barono šeimos kasdienybė.

Atvykusiems diena prasideda pasipuošiant pas siuvėją dvaro kostiuminėje. Sutikus pargrįžusį Baroną ir Tijūnui davus nurodymus didžiausiame Lietuvoje dvare visai dienai užverda tikras senovinis gyvenimas. Jūsų lauks teatralizuotos pažintys su dvariškiais, Barono ristūnų lenktynės, kvapų pasaulio atradimai Žako parfumerinėje, senovinės fotosesijos, laimės vinies kalimas pas kalvį, duonos kepimas su dvaro gaspadine, bitininkės vaško dirbtuvėlės, avies kirpimas su vilnos velėja, ąsočių lipdymas pas puodžių. Žaldokas su visa savo šeimyna iš ką tik atkištų statinių kvies ragauti autentiško dvaro alaus, gaminamo pagal originalų, amžių saugomą receptą. Drąsesnius lankytojus vilios tamsieji susitikimai Bausmių rūsyje, o vyresniųjų akiai rūmų palėpėje eksponuojama tarpukario moterų aktų fotografo paroda. Aristokratišką romantiką ir eleganciją su gyva muzika rūmų salėje kvies pajausti dvaro kamerinis ansamlis, ekskursijos su baronaite ir intriguojančios dvaro gyvenimo paslaptys bei linksmybės.

Nesvarbu už lango žiema ar vasara – dvaro gyvenimas verda ištisus metus. O pramogą ar užsiėmimą dvare ras ir mažas, ir paūgėjęs, ir jau visai subrendęs lankytojas.

BILIETAI
Kaina 1 asm. visai dienai – 9 EUR. Vaikams, moksleiviams, studentams ir senjorams – 7 EUR. Renginio dieną bilietai kainuoja brangiau. Išankstiniai bilietai: https://tickets.paysera.com/lt/info/tag/pakruojo-dvaras
Pageidaujantys gali užsisakyti nakvynę Pakruojo dvaro viešbutyje „Stadala“ ar šventę restorane „Traktierius“arba dvaro rūmuose.

Išsamesnė informacija ir Gyvojo muziejaus detali programa www.pakruojo-dvaras.lt

DAUGIAU