Gyvų istorijų ciklas Pažaislyje – Hortus Conclusus

Gyvų istorijų ciklas Pažaislyje – Hortus Conclusus

Veikiančiame vienuolyne Pažaislyje įsikūręs svetingumo kompleksas „Monte Pacis” inicijuoja ilgalaikį nekomercinį renginių ciklą: „Gyvų istorijų ciklas Pažaislyje – Hortus Conclusus”. Pirmąją ciklo paskaitą „Kristupas Zigmantas ir Izabelė Pacai: likimai ir palikimas” skaitys dailės istorikė, rašytoja, knygų „Silva rerum” bei „Danielius Dalba & kitos istorijos” autorė Kristina Sabaliauskaitė.

Nuo to laiko, kai funduojant LDK kancleriui Kristupui Zigmantui Pacui buvo pastatytas Pažaislio vienuolynas, jame prieglobstį rado daugybė istorijoje jau įamžintų ir ją pakeitusių vardų. Nuo pat svetingumo komplekso „Monte Pacis” įkūrimo pradžios ši svetingumo tradicija yra tęsiama ir toliau. Puoselėdamas Pažaislio istoriją bei jausdamas švietėjišką pareigą, „Monte Pacis” kolektyvas šį pavasarį pradeda nekomercinį „Gyvų istorijų ciklą Pažaislyje – Hortus Conclusus”, skirtą visiems, kurie yra neabejingi mūsų pačių šaknims, istorijoms ir likimams. Šis ciklas – tai tęstinė paskaitų, susitikimų, pokalbių ir išgyvenimų kelionė.

Anot „Monte Pacis” vadovės Indros Ramanauskienės, šis gyvų istorijų ciklas išsivystė iš iniciatyvos surengti komplekso lankytojams susitikimą su rašytoja Kristina Sabaliauskaite. „Monte Pacis” kolektyvas, įkvėptas pradinės idėjos ir svarbos, nusprendė pradžiuginti daugiau žmonių ir suteikti projektui cikliškumą – ištisus metus kartą per mėnesį rengti gyvų istorijų paskaitas su dvasininkais, mokslininkais, rašytojais ir kitų profesijų profesionalais bei talentais. Atsisakyta komerciškumo – bus mokamas tik pirmasis ciklo renginys – tam, kad būtų padengtos pagrindinės iniciatyvos išlaidos. Visi kiti ciklo renginiai lankytini nemokamai. „Iniciatyva skirta tiems, kurie siekia pabūti ramybėje ir kurie trokšta pamaitinti sielą žiniomis ir įdomiomis istorijomis. Tikimės sulaukti žmonių, kurie dar neturėjo progos apsilankyti ir susipažinti su išskirtine „Monte Pacis” atmosfera. Šio projekto tikslas – skleisti žinią, edukuoti ir įkvėpti. Dėl šios priežasties „Monte Pacis”, propaguodamas mecenatystę, rezervuoja kiekvienam Kaune veikiančiam universitetui po „klausytojo kėdę” visuose ciklo renginiuose”, – apie socialinę iniciatyvą pasakojo Indra Ramanuskienė.
Kaip jau buvo minėta, pirmoji „Gyvų istorijų cikle Pažaislyje – Hortus Conclusus” lektorė – rašytoja Kristina Sabaliauskaitė. Įkvėpta Pažaislio vienuolyno istorijos Kristina Sabaliauskaitė skaitys specialiai šiam projektui parengtą autorinę paskaitą „Kristupas Zigmantas ir Izabelė Pacai: likimai ir palikimas.”

„Aš Pažaislyje apskritai pamirštu esanti. Išnykstu. Ši vieta savo grožiu, savo nuolankumu tarsi sako: ir šitai praeis… Ambicingasis Pacas šiandien guli po slenksčiu kaip nuolankus nusidėjėlis mindomas maldininkų kojų, elegantiškoji Klara Izabelė su tuščia ertme krūtinėje ilsisi greta jo, turbūt nežinodama, kad jos paslaptis buvo atskleista po daugiau nei trijų šimtų metų…”- rašė Kristina Sabaliauskaitė.

Gyvų istorijų ciklas Pažaislyje. Hortus Conclusus
Patvirtinti svečiai ir temos:

2014 m. balandžio mėn. 13 d. (Verbų sekmadienis) 15 val. “Kristupas Zigmantas ir Izabelė Pacai: likimai ir palikimas”. Autorė ir lektorė dailės istorikė, menotyros mokslų daktarė, rašytoja Kristina Sabaliauskaitė.

2014 m. gegužės mėn. 31 d. (Titulinių Pažaislio bažnyčios atlaidų – Švč. Marijos Apsilankymo pas šv.Elžbietą diena) 15 val. “Pažaislis, pagavęs žmogų, jo nebepaleidžia”. Autorius ir lektorius: istorikas, humanitarinių mokslų daktaras Mindaugas Paknys.

2014 m. birželio mėn. 8 d. (Sekminių sekmadienis) 15 val. „Pokalbiai rimtomis temomis”. Autorė ir lektorė Lietuvos kino režisierė Giedrė Beinoriūtė.

2014 m. liepos mėn. 5 d. (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga) 15 val. „Istorinis Lietuvos kariuomenės oro pajėgų protokolas. Skrydžio oratorija: tradicijos ir apeigos”. Lektoriai: Viešųjų ryšių vyriausiasis specialistas Gintautas Deksnys, kapelionas majoras dr. Virgilijus Veilentas.

DAUGIAU