„Halinos laikas ir Gederto menas“

„Halinos laikas ir Gederto menas“

M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune

Paroda „Halinos laikas ir Gederto menas”. Ekspozicijoje – H. Kairiūkštytės-Jacinienės ir Gederto Eliasso kūriniai iš Jelgavos (Latvija) muziejaus.

Gedertas Eliassas (1887-1975) – menininkas, susidomėjimas kuriuo bėgant metams vis labiau auga. Jo kūryba yra turtinga ir įvairi, jis buvo apdovanotas stipriu ir unikaliu talentu bei milžinišku darbštumu. Tai buvo pasižymėjęs ir gerbiamas menininkas, kurio kartais netgi prisibijota – jo asmenybė visada buvo apgaubta paslapties.

Daugiau nei 1000 aliejinės tapybos darbų, šimtai akvarelių ir pastelės darbų, tūkstančiai piešinių, straipsnių apie meną – tai ryškus palikimas, kuriuo jis buvo įrašytas į Latvijos meno istorijos puslapius.

Šioje parodoje rodomi Gederto Eliasso darbai sukurti 4-ajame dešimtmetyje, tuo metu, kai gyveno su žmona Halina Kairiūkštyte-Jaciniene. Jis sukūrė ne vieną Halinos portretą, kurie buvo reikšmingi ne tik jo kūrybiniam palikimui, bet ir visam Latvijos portreto žanrui. Šis laikas buvo labai produktyvus – Eliassas sukūrė daugumą savo geriausių darbų.

Ekspozicijoje lankytojus nustebins garsios meno istorikės Halinos Kairiūkštytės-Jacinienės iki šiol nepažinta pusė – čia ją bus galima pamatyti kaip nuostabių eskizų kūrėją. Ji suprasdavo žmonės, todėl jos piešiniuose meistriškai atsiskleidžia pasirinkto žmogaus charakteris. Ji yra sukūrusi daug autoportretų ir keletą mažų akvarelių.

Halinos Kairiūkštytės-Jacinienės eskizai yra rodomi pirmą kartą. Anksčiau nei viešai, nei menininkų bendruomenėje nebuvo žinoma apie šios dailės istorikės kūrybos apraiškas. Jos darbų yra apie 200, įskaitant ir sukurtus studentavimo laikais.

 

Parodos kuratorė: Marija Kaupere, G. Eliasso Jelgavos istorijos ir meno muziejaus direktorės pavaduotoja.

Paroda veiks: 2016 10 07-2016 11 27

DAUGIAU