Hanana, kelkis ir eik

Hanana, kelkis ir eik

“HANANA, KELKIS IR EIK”, Germanas Grekovas

Rolando Augustino A. režisuotas spektaklis „Hanana, kelkis ir eik” pagal Germano Grekovo pjesę „Hanana”.

Scenografiją spektakliui sukūrė Rygos Dailės teatro meno vadovas, dailininkas Martinšas Vilkarsis. Vaidina: kviestinė aktorė Inesa Paliulytė, panevėžiečiai Vidmantas Fijalkauskas, Algirdas Paulavičius, Vytautas Kupšys, Lolita Martinonytė, Donatas Kalkauskas, Rimantas Teresas, Eleonora Koriznaitė, Ligita Kondrotaitė.

Kūrybinė komanda – tarptautinė, ryški, patyrusi, galinti pasigirti įvairių festivalių ir konkursų prizais bei apdovanojimais. 

Pjesės veiksmą spektaklio kūrėjai perkėlė į šiandieninės Lietuvos tikrovę, nes jo aprašyta tragiška šeimos kasdienybė tiksliai sutampa su lietuviško kaimo realijomis. G.Grekovas šia savo pjese tęsia ciklą pasakojimų apie gyvenimo posūnius, kuriuos galima sutikti ir Gorkio, ir Dostojevskio kūryboje. Alkoholizmas, skurdas ir kraujomaiša, emocinė ir fizinė prievarta, apie kurią kalbama spektaklyje, šiandien, deja, yra akivaizdi skausminga kasdienybė. Tačiau pasakodami šią natūralistinę istoriją apie žmones, atsidūrusius kone ant susinaikinimo ribos, kūrėjai siekė parodyti veikėjų paveiksluose dar išlikusią emocinę šilumą, mielaširdystę, atjautą ir žmogiškumą. Todėl tragiškos buitinės scenos neretai atrodo tragikomiškai, o spektaklio pabaiga lieka „atvira” vilčiai ir tikėjimui dvasiniu atgimimu.

 

DAUGIAU