Henriko Orakausko skulptūrų ir piešinių paroda

Henriko Orakausko skulptūrų ir piešinių paroda

Flirtas su nuodėme piešiniuose ir skulptūrose

Rugsėjo 4 d. 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma Henriko Orakausko skulptūrų ir piešinių paroda „Flirtas su nuodėme”. Paroda bus eksponuojama iki rugsėjo 29 d.

H.Orakauskas yra gyvenęs ir kūręs Vilniuje, Šiauliuose, itin ryškus jo kūrybos periodas buvo Kupiškyje, kurį puošia menininko sukurtos skulptūros. Pastaraisiais metais jis gyvena Kernavėje – ypatingoje vietoje, kur gamtos grožis persipina su turtinga šio krašto istorija. Pasak menininko, Kernavėje po kojomis amžių kultūros sluoksniai, čia triūsiantys archeologai kasdien randa XV -XVII a. reliktų, keičiančių istorijos sampratą, verčiančių naujai perrašyti jos puslapius.

Menininkas pasakoja, kad prieš kažkiek metų Kernavės vaizdai jį užhipnotizavę ir buvę motyvacija išvažiuoti iš Kupiškio. Tačiau jis nepamiršta Kupiškio, Panevėžio regiono, čia gyvenančių draugiškų, šiltų žmonių. Tas gyvenimo tarpsnis driekiasi tarsi šleifas, teikdamas malonumą ir motyvaciją kurti. Iki šiol menininkas priklauso Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio skyriui.

Studijoje-galerijoje „Šulinys” Kernavėje galima pamatyti nuolat veikiančią H.Orakausko kūrinių ekspoziciją. Menininkas sako sulaukiantis daugybės ekskursijų ir dirbantis edukatoriaus darbą – jaunuosius galerijos lankytojus stengiasi sudominti menu per veiksmą, spalvą, judesį, humorą.

„Paroda „Flirtas su nuodėme” parodo, kuo aš dabar gyvenu, mano dabartines mintis, problemas, kokius uždavinius aš dabar sprendžiu. Manau, kad ir kitiems žmonėms tai įdomu ir aktualu. Menininkas yra jautrus, jaučiantis, kur skauda tautai. Tai ir bandau tas vietas čiupinėti”, – sako H.Orakauskas.

Parodos autoriaus teigimu, tiek piešiniuose, tiek skulptūrose yra ta pati tema – gyvenimo prasmė ir jo paradoksai. Piešiniuose parodos lankytojai neras puošybos ar užpildančių erdvę dekoro elementų. Menininkas pataria atidžiau įsižiūrėti į “Dekalogą”, perprasti filosofijos ir satyros peripetijas. Flirtas su nuodėme – žiaurus, pavojingas ir viliojantis mūsų kasdienio dvasinio gyvenimo reiškinys.

H.Orakauskas gimė 1948 m. rugsėjo 19 d. Vyžuonose (Utenos raj.). 1974 m. baigė Telšių taikomosios dailės technikumo meninio metalo apdirbimo specialybę. Nuo 2001 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Kūrybos sritys labai įvairios: metalo, medžio ir akmens skulptūra, piešiniai, grafika, karikatūra. H.Orakausko kūrinių yra įsigiję Aušros muziejus (Šiauliai), Lietuvos Respublikos Seimas, Šveicarijos ambasada, įvairių miestų savivaldybės, privatūs kolekcininkai Lietuvoje ir užsienyje. Menininkas aktyviai dalyvauja grupinėse parodose, yra pelnęs daug apdovanojimų.

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

 

DAUGIAU