Į Vilnių atvyksta dirigentas Erikas Westberg

Į Vilnių atvyksta dirigentas Erikas Westberg

Vienas garsiausių Švedijos dirigentų Erikas Westbergas jau šį penktadienį atvyks į Vilnių vesti choro muzikos dirigavimo ir interpretavimo kūrybinę laboratoriją. Bendradarbiauti ir vesti užsiėmimus dirigentą pakvietė Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika” bei jo meno vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas.

Asmeninė pažintis su laboratorijos vadovu užsimezgė tada, kai V. Augustinas gavo netikėtą siuntinį – E. Westbergo vokalinio ansamblio įrašytą kompaktinę plokštelę su vienu iš savo kūrinių. „Atlikimo kokybė buvo tokia aukšta, kad supratau, jog ir dirigentas, dirbantis su ansambliu, turi būti itin profesionalus” – teigia V. Augustinas, paklaustas apie apsisprendimą kviesti būtent E. Westbergą. Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika” bei jo vadovas, siekiantis ugdyti jaunuosius dirigentus bei skatinti chorinio dainavimo kultūrą, užsiėmimus kviečia vesti pačius geriausius pasaulio chorvedžius. Pirmoji kūrybinė laboratorija, tuo metu vadinta kursais, chorų vadovams, muzikos dėstytojams ir studentams buvo surengta 1995 m. Tuomet ją vedė vienas iš choro dirigavimo korifėjų, Štutgarto kamerinio choro, Štutgarto kamerinio ir baroko orkestrų meno vadovas Friederis Bernius. Šį kartą tai jau XVI kūrybinė laboratorija, o jos vadovas – Erikas Westbergas – daug apdovanojimų pelnęs ir aktyviai muzikiniame pasaulyje besireiškiantis muzikas. 1999 m. Švedijos chorų asociacijų federacija jį išrinko Metų choro dirigentu, o 2002-aisiais jis pelnė Piteo savivaldybės steigiamą Metų kultūros premiją. 2006-ais Erikui Westbergui buvo įteiktas Jo Didenybės karaliaus medalis „Už svarų indėlį Švedijos muzikiniame gyvenime”. Nuo 2003 m. jis yra Liuleo universiteto bei Piteo muzikos koledžo chorinio dirigavimo ir chorinio dainavimo profesorius, nuo 2008 – Švedijos karališkosios muzikos akademijos narys.

Kovo 1-7 d. užsiėmimų metu dirigentas E. Westbergas dirbs su penkiais jaunaisiais Lietuvos ir Lenkijos dirigentais bei pasakos apie šiuolaikinę Švedijos kompozitorių chorinę muziką, jos pajautimą bei dirigavimo subtilybes. Jų metu bus rengiama programa, kuri kovo 8 d. nuskambės koncerte Šv. Kotrynos bažnyčioje. Tad visi norintys galės ne tik išvysti diriguojant patį Eriką Westbergą bei kūrybinės laboratorijos dalyvius, bet ir pasiklausyti mažai kur Lietuvoje atliktus švedų kompozitorių kūrinius, atliekamus vieno geriausio Lietuvos kamerinio choro „Jauna muzika”. Kursai vyks Lietuvos liaudies kultūros centro salėje, o juose apsilankyti bei užsiėmimus stebėti galės visi norintys, teik besidomintys chorine muzika, tiek ir dirigavimo tradicijom, technika, problematika.

 

Daugiau informacijos:
Sigita Ilgauskaitė
+370 686 13147
sigita@jaunamuzika.lt

 

DAUGIAU