Iniciatyva

Iniciatyva

„Į rinkimų apylinkes eikime linksmai”, – ragina prancūzų režisierė Laurence Cohen, jau greitai Vilniuje pristatysianti europietišką komediją „Iniciatyva”.
Krizė, taupymas, euroskepticizmas – šie žodžiai jau keletą metų skamba Europos piliečių galvose. Šį rudenį septynių tautybių aktorių karavanas keliaus kartu iš Paryžiaus į Strasbūrą, iš Atėnų į Briuselį, iš Vilniaus į Berlyną ir net į Londoną. Kiekviename iš šių miestų aktoriai skatins žiūrovus įgyti daugiau optimizmo ir pažvelgti į Europą linksmiau.
Autorių Laurence Cohen ir Catherine Veglio-Boileau spektaklis „Iniciatyva” – tai laisva interpretacija pagal brolių Grimų pasaką „Brėmeno muzikantai” . Aktoriai, įkūnijantys įvairių Europos šalių personažus, kalbės net aštuoniomis kalbomis. Graikė namų šeimininkė, savosios tapatybės ieškantis turkas-belgas, pasaulio gydytojas vokietis ar finansininkė lietuvė – visi jie atskleis savo tautos ypatumus. Ar pavyks tokiam eklektiškam komitetui veikti išvien? Ar jiems pavyks įgyvendinti savo idėją – pasinaudojant piliečių iniciatyvos teise patobulinti Europos Sąjungą?
Po spektaklio vyks forumas-diskusija apie meną ir politiką, lietuvės aktorės Virginijos Kelmelytės personažo vingius, euro įvedimą Lietuvoje bei kasdieninius Lietuvos ir kitų Europos žmonių rūpesčius.
Renginiai yra nemokami ir atviri visuomenei. Spektaklį „Iniciatyva” Vilniuje išvysite spalio 5d. 16val. Vilniaus universiteto Teatro salėje (Universiteto g. 3).
Žiūrovų registracija el. paštu: piliečiu.asambleja@gmail.com arba telefonu 8-628 77768

DAUGIAU