free Interaktyvi bibliotekos palapinė 2019

Interaktyvi bibliotekos palapinė 2019

Liepos 16-20 d. nuo 11-19 val. Karlskronos aikštėje (Danės krantinėje, prie Pilies tilto) įsikurs Interaktyvi bibliotekos palapinė – intelektinė-kultūrinė-edukacinė laisvalaikio zona po atviru dangumi MAŽIEMS ir DIDELIEMS. Lauksime VISŲ norinčių praleisti nuotykių ir atradimų kupiną savaitę, patirti skaitymo džiaugsmą bei pasinerti į kūrybos, fantazijos ir pažinimo pasaulį. Išskirtinė dovana miestiečiams – aikštėje veiks stebuklingas pabėgimo-galvosūkių kambarys Imanuelio Kanto garbei. NESKUBĖK! Ir visur spėsi!

Intelektuali pramoga visą savaitę „IMANUELIS KANTAS IR IŠMINTIES AKMUO“
Kviečiame į stebuklingą Hario Poterio įkvėptą pasaulį – pabėgimo-galvosūkių kambarį palapinėje, kurioje susitinka alchemikai, magai ir modernūs filosofai, tokie kaip Imanuelis Kantas. Patirsite, kaip logika dera su stebuklais. Suburkite 2-4 žmonių grupę (kartu su šeima, draugais, kolegomis) ir pabėkite iš palapinės greičiau nei per 45 minutes. Jūsų užduotis – surasti išminties akmenį.
Rezervuoti laiką galima [email protected]; tel. +370 645 30061

LIEPOS 16 D. / ANTRADIENIS

KNYGŲ PIEVA

Nuo 11.00 val. Vasaros skaitykla. Rytinė kava, spauda, pasimatymas su knyga, įvairios kūrybinės užduotėlės dideliems ir mažiems, piešimas, stalo žaidimas „Raidžių dėlionės“ (Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras).

11.30−13.00 val. Susitikimas su rašytoja Nijole Kepeniene (1). Kartu su mažaisiais ir jau ūgtelėjusiais skaitysime, kursime juokingas ir graudžias, apskritas ir kampuotas, pačias slapčiausias istorijas.

13.00 val. Nuotaikinga programa vaikams „KELIONĖ LAIKU PER KLAIPĖDOS ISTORIJĄ“. Klausysimės legendų, žaisime žaidimus, dalyvausime laivų mūšiuose, atstatysime Klaipėdą po didžiojo XIX a. gaisro.

INOVACIJŲ SALA vaikams, tėveliams ir seneliams

14.00–17.00 val. Kelionė dviračiu po Pietų Latviją ir Rytų Lietuvą. Mindami interaktyvų dviratį, virtualiai aplankysime Uteną, Zarasus, Daugpilį ir Preilius (Utenos A. ir M. Miškinių biblioteka).
Istorija atgyja 3D hologramose. Keliausime Plungės hologramų turu, išvysime 19 a. Oginskio laikrodinės-oranžerijos sodininko kalbančią hologramą. Dalyvausime edukacijoje, kur savo išmanųjį paversime 3D holograma (Plungės r. savivaldybės viešoji biblioteka).
Robotų invazija į uostamiestį. Dirbtinio intelekto dirbtuvėse darbuosimės su mikrobit kompiuteriukais, inžineriniais konstruktoriais, pakelsime virš miesto skraidykles-dronus ir surengsime lego robotų konstruktorių varžybas.

MUZIKINĖ POPIETĖ

17.30−19.00 val. Vario skambėjimas. Koncertuoja Klaipėdos brass kvintetas. Repertuare – kūriniai nuo Renesanso iki XXI amžiaus.

LIEPOS 17 D. / TREČIADIENIS

KNYGŲ PIEVA

Nuo 11.00 val. Vasaros skaitykla. Rytinė kava, spauda, pasimatymas su knyga, įvairios kūrybinės užduotėlės dideliems ir mažiems, piešimas.

11.30−13.00 val. Pasigamink originalų ir stilingą knygų skirtuką. Kūrybinės dirbtuvėlės vaikams su floriste Dalia Česniene.

Susitikimas su rašytoja Nijole Kepeniene (2). Kartu su mažaisiais ir jau ūgtelėjusiais kursime gauruotas ir spygliuotas, liūdnas ir linksmas, pačias keisčiausias istorijas.

FANTAZIJŲ SALA

13.00−15.00 val. Edukacija vaikams „Sukurk savo bestiariumą!“ Jūrų pasaulio įkvėpti kviečiame susikurti žaislinę ir kartu stebuklingą paveikslėlių knygelę. Tik čia jūsų sukurtas delfinas gali pasipuošti kriauklės raštais, o aštuonkojis pamojuoti žnyplėmis (Lietuvos jūrų muziejus).

16.00 val. „Luizianos paslaptis. Kaip išgelbėti užburtąjį orkestrą?“ Linksmas, žaismingas ir muzikalus knygos apie džiazą sutikimas. Vaikų laukia daug malonių ir netikėtų staigmenų su Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos kūrybine komanda.

MUZIKINĖ POPIETĖ

18.00−19.00 val. Kelionė po pasaulio muziką su grupės „Lokaya“ muzikinė programa (arfa, gitara, smuikas, vokalas). Atlikėjos: Dailė Docienė ir Justina Strašinskaitė.

LIEPOS 18 D. / KETVIRTADIENIS

KNYGŲ PIEVA

Nuo 11.00 val. Vasaros skaitykla. Rytinė kava, spauda, pasimatymas su knyga, įvairios kūrybinės užduotėlės dideliems ir mažiems, piešimas.

11.00−13.00 val. Aktyvios pramogos šeimai „Ant kalvos – be galvos!“ Laukiami visi norintys sužinoti ir išbandyti kažką naujo: vaikų jogą, meditaciją, akro jogą, lyną, POI (VŠĮ „Harmonigas žmogus“).

Rytinė mankšta su šiaurietiško vaikščiojimo lazdomis (Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras)

SVAJONIŲ SALA

12.30−14.30 val. Edukacija šeimai „Kai realybė susipina su svajonėmis“. Iš japoniško savaime stingstančio Deco polimerinio molio lipdysime tikroviškus ir realybėje neegzistuojančius augalus, gyvūnus ir daiktus (Art studija „Begana“).

14.30−16.30 val. Meno terapijos užsiėmimas vaikams „Spalvoti paukščiai popieriniais sparnais“ su dailininke, iliustratore, meno terapeute Ieva Babilaite. Kiekvienas susikursime savo svajonių paukštį iš spalvotų, rankomis smulkintų popieriaus atplaišų.

16.30 val. Vandenynas ir žaliamėlė. Rašytojos Rūtos Vyšnios literatūrinė-muzikinė programa suaugusiems (ir ne tik), visiems kurie tiki stebuklais ir žalia pasaka. Autorinės knygos pristatymas.

MUZIKINĖ POPIETĖ

18.00−19.00 val. Džiazo muzikos koncertas „Algis Kilis ir draugai“. Grupės nariai: Algis Kilis (vokalas, saksofonas), Arnoldas Jankūnas (klavišiniai), Paulius Stonkus (bosinė gitara), Viačeslav Krasnopiorov (mušamieji).

LIEPOS 19 D. / PENKTADIENIS

KNYGŲ PIEVA

Nuo 11.00 val. Vasaros skaitykla. Rytinė kava, spauda, pasimatymas su knyga, įvairios kūrybinės užduotėlės dideliems ir mažiems, piešimas.

11.00−13.00 val. Aktyvios pramogos šeimai „Ant kalvos – be galvos!“ Laukiami visi norintys sužinoti ir išbandyti kažką naujo: vaikų jogą, meditaciją, akro jogą, lyną, POI (VŠĮ „Harmonigas žmogus“).

SAVIPAŽINIMO SALA

12.30−14.00 val. Poezijos ir muzikos kompozicija „Jūra – mano namai“. Eiles jūros tema skaitys kuriantys klaipėdiečiai, koncertuos grupė „Laiko spalvos“.

14.00−16.00 val. Baubaimė. Tamsoje šviečiančių apuokų kūrybinės dirbtuvėlės mažiesiems (5-8 metų) su rašytoju Benu Bėrantu ir iliustratore Vilija Kvieskaite.

15.00–17.00 val. Tapybos pleneras suaugusiems su Ernestu Žvaigždinu. Kiekvienas gali tapti pleneristu – kviečiame prisijungti!

16.15 val. „Aš galiu!“ Susitikimas su muzikantu, fotografu, tapytoju, žurnalo „HAPPY 365“ meniniu redaktoriumi Algiu Kriščiūnu. Kalbėsimės apie savigarbą, iniciatyvumą ir apie tai, kaip nepaklystant tarp daugybės patarimų išmokti mėgautis „čia ir dabar“ akimirkomis.

MUZIKINĖ POPIETĖ

18.00–19.00 val. Kompozitorės, dainų atlikėjos ir kūrėjos, radijo ir televizijos laidų vedėjos Ramintos Naujanytės – BJELLE koncertinė programa. Roko, džiazo ir elektroninės muzikos sintezė.

LIEPOS 20 D. / ŠEŠTADIENIS

KNYGŲ PIEVA

Nuo 11.00 val. Vasaros skaitykla. Rytinė kava, spauda, pasimatymas su knyga, įvairios kūrybinės užduotėlės dideliems ir mažiems, piešimas.

11.00−13.00 val. Aktyvios pramogos šeimai „Ant kalvos – be galvos!“ Laukiami visi norintys sužinoti, išbandyti kažką naujo: vaikų jogą, meditaciją, akro jogą, lyną, POI (VŠĮ „Harmonigas žmogus“).

DRAUGYSTĖS SALA

12.00−14.00 val. Laimė yra lapė. Popieriaus koliažo dirbtuvėlės vaikams su dailininke, vaikiškų knygų iliustratore Aušra Kiudulaite ir rašytoja Evelina Daciūte, autorinių knygelių pristatymas. Edukacijų pradžia: 12.00, 13.00 val.

15.00−17.00 val. Sapnų ir svajonių gaudyklių dirbtuvėlės šeimai. Pasigaminsime po sapnų gaudyklę, kuri ne tik padės nuvyti blogus sapnus, bet taps puikia namų dekoracija.

MUZIKINĖ POPIETĖ

18.00−19.00 val. Baigiamasis koncertas „Stebuklingos dariaus žvirblio išpažintys“.

Projekto partneriai:
Klaipėdos m. savivaldybės administracijos visuomenės sveikatos biuras (Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras)
Utenos A. ir M. Miškinių biblioteka
Plungės r. savivaldybės viešoji biblioteka
Klaipėdos koncertų salė
Lietuvos jūrų muziejus
Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija

DAUGIAU